trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

YGS Puanı Nasıl Hesaplanıyor?

YGS Puanı Nasıl Hesaplanıyor?

1 Nisan 2012 Pazar günü 2012 YGS sınavı yapılmış ve adaylar 2012 YGS soruları ve cevaplarını kontrol ederek tahmini netlerini öğrenmişlerdi. Şimdi merak edilen konu 2012 YGS puanlarının nasıl hesaplanacağı oldu.

2012 YGS PUANI HESAPLAMA linkine tıklayarak otomatik olarak puanınızı hesaplayabilirsiniz. Sitemizden ayrılmadan hesaplayabilirsiniz.

Peki YGS de Puan Nasıl Hesaplanıyor?

YGS Puan Hesaplama Nasıl Yapılıyor:
YGS-TS: Türkçe St.puan x ( katsayı) + Sosyal St.puan x ( katsayı) + Matematik St.puan x ( katsayı) + Fen St.puan x ( katsayı)
YGS-TM: Türkçe St.puan x ( katsayı) + Sosyal St.puan x ( katsayı) + Matematik St.puan x ( katsayı) + Fen St.puan x ( katsayı)
YGS-MF: Türkçe St.puan x ( katsayı) + Sosyal St.puan x ( katsayı) + Matematik St.puan x ( katsayı) + Fen St.puan x ( katsayı)

YGS Puanlarının kısa yolla hesaplanması:

YGS-TS: Taban puan + ( (katsayı) x Türkçe net)+ ( (katsayı) x Sosyal net)+ ( (katsayı) x Matematik net)+ ( (katsayı) x Fen net)
YGS-TM: Taban puan + ( (katsayı) x Türkçe net)+ ( (katsayı) x Sosyal net)+ ( (katsayı) x Matematik net)+ ( (katsayı) x Fen net)
YGS-MF: Taban puan + ( (katsayı) x Türkçe net)+ ( (katsayı) x Sosyal net)+ ( (katsayı) x Matematik net)+ ( (katsayı) x Fen net)

Barajı Geçmek için Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

140’I AŞMAK İÇİN

Tüm testlerden eşit olursa ortalama 16 net, 140’ı elde etmek için yeterli: Şöyle: 4 matematik, 4 fen, 4 Türkçe, 4 sosyal. Matematikten daha çok çözerek de 16’dan az soruyla 140 alınabilir. Örneğin matematikten ve fenden daha çok soru çözen biri 12 soruyu doğru yanıtlayarak da 140’ı aşa bi lir ve ya bunlardan az çözüp Türkçe veya sosyalden 20 soru çözerek de yapabilir.

180’İ AŞMAK İÇİN

Tüm testlerden eşit olmak koşuluyla her testten 8’er net çıkarmak şartıyla 32 netle 180 baraj aşılabilir. Matematik ve fenden daha çok yaparlarsa 32’den daha az net yeterli olabilir. Matematik ve fenden az yaparlarsa 32’den daha çok soru çözmesi gerekir.

2012 YGS PUANI HESAPLAMA linkine tıklayarak otomatik olarak puanınızı hesaplayabilirsiniz. Sitemizden ayrılmadan hesaplayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2012 YGS Soruları ve Cevapları başlıklı makalemizde 1 nisan ygs soruları, 2011 ygs soruları ve cevapları ve 2012 ygs basın kitapçığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Güncel
2012 YGS Soruları ve Cevapları

Üniversiteye giriş sınavlarının en önemli basamaklarından ilki olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan 2012 tarihinde saat 10:00'da başlayacak.YGS'de alınacak...

Kapat