trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Yeni TL simgesini bilgisayarda nasıl kullanacağız?

Yeni TL simgesini bilgisayarda nasıl kullanacağız?

Bugün Türk lirasının yeni simgesinin açıklanması ile bir çok tartışma söz konusu oldu. Bu tartışmalardan bir taneside TL simgesinin bilgisayar vb. elektronik cihazlarda ve yazılımlarda nasıl kullanılacağıdır. Bu konuya TCMB detaylı bir şekilde açıklık getirmiş bulunmaktadır.

En çok kullanılan Windows işletim sistemlerine ait kurulum yönergesi şu şekilde. Diğerlerini yazının devamındaki linklerden ulaşabilirsiniz

Kurulum yapmak için öncelikle, tcmb.gov.tr internet sitesinden indirmiş olduğunuz TLSimge.exe dosyasını iki kere tıklayın. Program çalıştığında, işletim sisteminiz sizden kurulum için yönetici yetkileri isteyecektir. Yönetici yetkilerini verdiğinizde, program kurulum ile ilgili olarak onayınızı alacaktır. Bu onayı verdiğiniz zaman, kurulumunuz gerçekleştirilecektir.

Kurulumunuz tamamlandığında tarayıcınız açılacak, sistem bilgilendirme alanında TL simgesi görünecektir.

Kurulum bilgisayarınıza AbakuTLSymSans yazı tipini yüklerken, Başlat menünüzdeki Programlar alanına TL simgesini AltGr+T ve Ctrl+Alt+T kısayolları ile yazabilmenizi sağlayan  programına bir bağlantı ekleyecektir. Bu bağlantı ile TLSimgeKisayol.exe programınızı istediğiniz zaman çalıştırabilir, programı Sistem bilgilendirme alanından TL ikonunu sağ tıklayıp Çıkış seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.

TCMB’nın açıklamış olduğu kurulum yönergeleri.

Bu bölümde, aşağıdaki platformlar için kurulum paketleri bulunmaktadır. Bilgisayarınıza uygun olan paketi aşağıdan kurabilirsiniz:

 Mobil cihazlarınızla TL simgesini görüntülemek için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.:

Bir önceki yazımız olan Kablosuz Wireless Mouse Tercihim başlıklı makalemizde kablosuz mouse, logitech m505 ve logitech mouse hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Bilgisayar
Kablosuz Wireless Mouse Tercihim

Uzun zamandır aklımda bir kablosuz mouse alma fikri vardı ancak ne model alacağımı pek bilmiyordum. Bugün Anatolium Nata Vega Alışveriş...

Kapat