trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Yazlık Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

Yazlık Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

Hava sıcaklıklarının iyiden iyiye arttığı şu günlerde kamu çalışanlarının merak ettiği konuların başında yaz kıyafet uygulamasına ne zaman geçileceği var. Sıcaklarda kravat-ceket ile iş yapmak insanı gerçekten bunaltıyor. Bu yazımızda yaz kıyafet uygulamasının detaylarından bahsedeceğiz. 26 Mayıs 2007 tarihli 2007/14 Başbakanlık Genelgesi ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli tüm personelin yaz kıyafetinin nasıl olacağı düzenlenmiştir. Söz konusu genelgeye göre 15 Mayıs- 15 Eylül tarihleri arasında, kamu personeli için, kravat takma ve ceket giyme zorunluluğu aranmayacaktır.

Tüm kamu kurumlarında görevli memur, sözleşmeli ve geçici personel ile hizmetlilerin yaz kıyafeti uygulaması, 15 Mayıs Salı günü başlayacak

YAZ KIYAFETİ

2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre yaz kıyafet uygulaması şu şekilde olmalıdır:

“Bölgelerin iklimi ve çalışma ortamları dikkate alınarak, 15 Mayıs – 15 Eylül tarihleri arasında makam odalarına giriş ve çıkışlar dahil olmak üzere ceket giyme ve kravat takma zorunluluğunun kaldırılması”

Bu düzenlemeye göre,

1- 15 Mayıstan itibaren kravat takma ve gceket giyme zorunluluğu aranmayacaktır.

2- Bu zorunluluk makam odalarına girişte de geçelidir. Yani bir memurun il müdürüne bir dosya sunmak için makam odasına giderken dahi ceket giymesine gerek yoktur.

KLİMA SICAKLIĞI

2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre klima sıcaklığı şu şekilde olmalıdır:

“Önemli miktarlarda elektrik tüketimine neden olan klimaların 22-24 dereceye ayarlanması”

Bir önceki yazımız olan 2012 Ramazan Bayramı ne zaman? başlıklı makalemizde 2012 oruç, 2012 oruç ne zaman başlıyor ve 2012 ramazan bayramı hangi günler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, Öğretmen
2012 Ramazan Bayramı ne zaman?

Son yıllarda Ramazan Ayının yaz günlerine denk gelmesi sebebiyle okulların kapanacağı tarih ile birlikte plan ve programlar hızlanıyor. Bu sebeple...

Kapat