trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

XBMC Kurulum Rehberi

XBMC Kurulum Rehberi

XBMC ile ilgili bir önceki yazımızda XBMC nedir sorusunun yanıtı vererek XBMC konularına giriş yapmıştık. Bu yazımızda XBMC nasıl kurulur? sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. XBMC Kurulum Rehberi yazımızda bilgisayarımıza XBMC yazılımının nasıl kurulacağını anlatacağız.

1. Programı Yükleyin

xbmc.org bağlantısından yazılımı edinebilir ve kurabilirsiniz. Şu anda Windows için Stabil versiyon 12.3 Frodo olup 57 mb boyutundadır. Kurulum  dosyasını indirdikten sonra çalıştırarak adımları birer birer geçerek programı kuruyoruz. Bu kısımda fazla durmayacağız kurulum çok basit. Program ingilizce yüklenecektir.

System Settings > Appearance > Language yoluyla programı istediğiniz başka bir dile çevirebilirsiniz. Türkçe dil seçeneği de mevcut. XBMC Türkçe yapmak için bu yolu izlemelisiniz.

2. Müzik ve Video Yüklemek

XBMC’a müzik ve video eklemek için dosyalarınızın bulunduğu klasörü göstermeniz gerekiyor. Ana menüde resimler veya videolar kısmında tıklayarak Kaynak Ekle > Gözat yolunu izleyerek XBMC’a video ve resim ekleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra program tüm dosyalarınızı türlerine göre ayıracak ve daha kolay ulaşılabilir olacak.

 

 

Bir önceki yazımız olan iBeacon Nedir başlıklı makalemizde İbeacon Ne İşe Yarar?, iBeacon Nedir? ve ibeacon uygulaması indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla XBMC
XBMC Nedir – XBMC Ne İşe Yarar

Sıkı bir şekilde film, dizi, müzik arşivine sahip olanların en ihtiyaç duydukları yazılım medya arşiv yöneticisi veya düzenleyicisi olsa gerek....

Kapat