trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

WordPress 3.3 İle Gelen Yenilikler

WordPress 3.3 İle Gelen Yenilikler

WorpdPress 3.3 Türkçenin yayınlanması ile sitemi 3.3 sürümüne güncelledim görsel olarak değişiklikler olmuş. Şuan bir sıkıntı ile karşılaşmadım. WordPress 3.3 Türkçe indirme linkine bir önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İşte WordPress 3.3 ile gelen yenilikler.

Daha kolay dosya yükleme

Dosya tipi belirleme

İşleri biraz kolaylaştırdık! Belirli dosya tipleri için farklı ikonlar kullanmak yerine artık tek bir ikon var. Dosyanız yüklendikten sonra dosya tipine göre ilgili alanlar görüntülenecektir.

Sürükle bırak ortam yükleyicisi

Yazılara ve sayfalara fotoğraf ya da diğer dosyaları eklemek artık çok daha kolay. Masaüstünüzden dosyaları sürükleyip yükleyiciye bırakın. İsterseniz tek bir dosya isterseniz birden çok.

Daha fazla dosya biçimi

İzin verilen dosya tipleri arasına rar ve 7z dosya biçimlerini de ekledik.

Başlangıç ekranı tasarımı

Yenilenen menüler

Yeni menüler yardımıyla fazla tıklamalar tarihe karışıyor, daha hızlı dolaşım sağlanıyor. Ana menü elemanları üzerinde fare imleci ile dolaştığınızda alt menüler sihirli bir şekilde ortaya çıkacaklar, böylece istediğiniz bölüme tek tıklamayla ulaşabileceksiniz.

Üst kısım + Yönetim çubuğu = Araç çubuğu

Verimliliği artırmak ve alandan kazanmak için yönetim çubuğu ve eski başlangıç üst kısmını tek bir araç çubuğu olarak birleştirdik. Araç çubuğu elemanlarının üstünde gezdikçe hızlı erişim için alt menüler ortaya çıkacaktır.

Duyarlı tasarım

Belirli başlangıç ekranları daha iyi görünmesi için ve iPad/tablet desteği için güncellendi.

Yardım sekmeleri

İsminizin hemen altında yer alan yardım sekmelerine biraz makyaj yapıldı. Yardım içeriği daha kolay ulaşım için parçalara ayrıldı, bağlantılarla zenginleştirildi ve destek forumları artık her zaman görünür durumda.

İlk sefer gibi hissetmek

Yeni özellik işaretçileri

Yeni özellikler eklediğimizde, dolaşım menülerini taşıdığımızda ya da WordPress sitenizde sizi bir döngüye sokacak herhangi bir değişiklik yaptığımızda yeni özellik işaretçileri ile yenilikleri size anlatacağız.

Yazı güncelleme değişim kayıtları

Bu ekran, bundan sonra WordPress güncellendiğinde yeni gelen özellikler hakkında bilgi içerecek. Bu ekrana istediğiniz zaman araç çubuğunun köşesinde yer alan W logosu ile de erişebilirsiniz.

Başlangıç karşılaşaması

Başlangıç ana ekranı yeni WordPress kurulumlarından sonra ilk girişte bir Hoşgeldiniz alanı açarak site sahibinden çeşitli kurulum işlerini halletmesini ister. Bir kere kapatıldığında daha sonra başlangıç ana sayfasında yer alan seçenekler sekmesinden tekrar ulaşılabilir.

İçerik araçları

Daha iyi yan düzenleme

Başkaları düzenlemeyi bitirdikten sonra bir yazıyı düzenlemek istediğinizde bir başkasının yazıyı düzenlediği ile ilgili bir mesaj aldığınız oldu mu? Artık sadece diğer kişi düzenleme ekranındaysa bu uyarıyı alacaksınız, artık bu problem yok.

Tumblr içe aktarıcısı

Tumblr üzerinden WordPress sitenize veri aktarmak ister misiniz? Problem yok!Araçlar → İçeri aktar bölümüne gidip Tumblr aktarıcısını yükleyin. Tumblr yazılarınız WordPress yazı biçimine çevrilecektir. İpucu: Yazı biçimlerini destekleyen bir tema kullanırsanız aktarıcıdan en yüksek düzeyde faydalanabilirsiniz.

Bileşen geliştirmeleri

Tema değiştirmek çoğu zaman bileşenlerin yeniden düzenlenmeleri ve yan sütunların tekrar sıralanmalarını gerektirir. Artık daha önceki bir temaya dönüş yaptığınızda eski bileşenleriniz ilgili tema için en son halleriyle beraber geri gelecekler. Not: eğer değişimden sonra yeni bileşenler eklediyseniz bu bileşenleri pasif bileşenler arasından geri getirmelisiniz.

Kaputun altında

Esnek kalıcı bağlantılar

Bir yazı kalıcı bağlantı yapısı oluştururken daha fazla özgürlüğe sahipsiniz. Tarih bilgisini pas geçin ya da performanstan kaybetmeden kategori bölümü ekleyin.

Yazı kısa isimleri: daha az acayip

Yazı başlığında yer alan özel karakterler (yuvarlak tırnaklar vb.) artık karışık kısa isimler oluşturmayacaklar.

jQuery ve jQuery UI

WordPress artık tüm jQuery UI kütüphanesine ve en son jQuery sürümüne sahip: 1.7.1.

is_main_query()

Bu kullanışlı metot, bir WP_Query nesnesinin birincil WordPress sorgusu mu yoksa ikinci bir sorgu mu olduğunu söyleyecektir.

WP_Screen API

WordPress artık yönetim ekranları ile çalışılabilecek yeni bir API’ye sahip. Zengin ekranlar oluşturmak, belgelere yardım eklemek, ekran içeriklerine adapte olmak ve daha fazlası için.

Editör API düzenlemesi

Yeni ekran API’si düzenleyici için otomatik olarak tüm JS ve CSS’leri çeker. Hatta aynı sayfada birden çok düzenleyici kullanabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan WordPress google plus temaları başlıklı makalemizde google + wordpress tema, ücretsiz wordpress temalar ve wordpress google plus teması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. gökhan dedi ki:

    Merhaba, yapılanlar iyi hoş güzel ama Ortam yükleyicisi güncellendi, diye bir şey çıktı adi şey kaybolmuyor. arkasındaki butonlarıda onun yüzünden kullanamıyorum. Ortam yükleyicisi güncellendi, uyarısını nasıl ebediyen kaldırabilirim acaba çok isinir oldum. Şimdiden teşekkür ederim yarımlarınız için.

    1. gokhan dedi ki:

      ekran görüntüsünü alıp linkini gönderir misiniz tam olarak anlayamadım. o tarz bi durumla karşılaşmadım

Yorum Yaz

Daha fazla Wordpress
WordPress google plus temaları

Blog sistemlerinde en çok tercih edilen sistemlerden birisi olan wordpress sisteminde kullanıcıların en çok sıkıntı yaşadıkları konu göze hoş gelen...

Kapat