trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Türk Lirasına Yeni Simge

Türk Lirasına Yeni Simge

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 8 Eylül 2011 tarih ve 2011-54 sayılı basın duyurusu ile “TL Simge Yarışması” duyurulmuştu. Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere düzenlenen  bu yarışmanın sonuçları 22 Şubat 2012 Çarşamba günü duyurulacak.

Merakla bekliyorum nasıl bir simge kazandı acaba. Birde işin diğer boyutu var o zaman piyasadaki paralar tekrar toplanıp yeni paraların üzerine bu simge basılacak mı acaba?

Hadi Hayırlısı bakalım inşallah paramıza daha da değer katar.

ÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI

TARAFINDAN DÜZENLENEN TL SİMGE YARIŞMASI

SONUCUNA İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

Bankamız tarafından Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere düzenlenen “TL Simge Yarışması” sonuçlarının açıklanması ve TL Simgesi olarak kullanılacak tasarımın tanıtımının 22 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 15.30’da Ankara’da Bankamız İdare Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek bir basın toplantısı ile yapılacağı 21 Şubat 2012 tarih ve 2012-13 sayılı basın duyurusu ile kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak, TL Simgesinin farklı bilgisayar ortamlarında güvenli bir şekilde uygulanabilirliğinin gösterimine ilişkin teknik çalışmaların tamamlanabilmesi için zamana ihtiyaç duyulduğundan, söz konusu toplantı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Daha önce ertelenen açıklama 1 Mart günü Başbakanımız tarafından açıklandı. İşte Türk Lirasının yeni simgesi.

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
Sanırım bu sefer tuttu!

Son iki gündür meteoroloji yoğuk kar yağışı uyarısı yapıyor vatandaşları araçlarıyla trafiğe çıkmamaları konusunda uyarıyordu. okuldaki öğretmen arkadaşlarımdan biliyorum meteoroloji'...

Kapat