trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Tramer Araç Sorgulama

Tramer Araç Sorgulama

Tramer araç sorgulama nedir? Bu sorunun cevabına bakalım son dönemde sosyal paylaşım ortamlarında çokça karşılaşıyorum, tramerden sorgulattım  bi sıkıntı çıkmadı vb. ya da SMS ile öğrendim şu kadar arızası çıktı gibi cümleler.

Tramer, tüm Türkiye deki sigorta şirketlerinin Trafik Sigortası Poliçesi veri tabanı oluşturmayı hedefleyerek verilerin güncel olmasını sağlama amacıyla Sigortacılar Birliği tarafından kurulmuştur. Yeni bir araç almadan önce aşağıdak yöntemlerden biri ile alacağınız aracı sorgulamakta fayda var.

Aşağıda bazı sorgulama şekillerinin linklerine ulaşabilirsiniz.

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulaması

Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama 

Kasko Sigortası Poliçe Sorgulama 

SMS İLE HASAR GEÇMİŞİ SORGULAMA

Plakayı yazın, 5664‘e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

Diğer Sorgulama Şekilleri:

Şasi No ile sorgulama
HASAR S VF35CWJZE1K515615

Motor No ile sorgulama
HASAR M MT34535353

KAZA BİLGİSİ SORGULAMA

Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için: KAZA yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, 5664‘e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

Diğer Sorgulama Şekilleri:

TC Kimlik No ile sorgulama

KAZA 1000102930

TRAMER İhbar No ile sorgulama
KAZA 10125

Herkese kazasız sürüşler.

Bir önceki yazımız olan e-Devlet'e Giriş ve e-Devlet Şifresi başlıklı makalemizde araç sorgulama, e-devlet ve e-devlet kapısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. davut atesoglu dedi ki:

  25 03 2012 saat 22:40 gece sultanbeylı hasanpaşada kaza yaptım ve karşı tarafla anlaşamadım haklıyken haksız duruma düştüm bunu üzerine polıs cagırdım gelmediler benımde ılk kazam oldu haksızlıgı gelemedıgım ıcın bende kaza yaptıgım noktada kamera kayıt yapan bı dükkana gırdım beyefendıyle konuştum ve kamera kayıdını actı ve bana vuran kışi kızmızı ışıkta gectı bu yüzden kendıme yedıremıyom kamera kaydını vıdyosunu aldım cd ye cevırdım ve expere götürdüm kendi elimle exper dedıkı bu cd olmaz plaka gözükmüyo kaza gözüküyo o cd ıncelense yüzde yüz ben haklıyım yalvarıyom sıze buna bır care üretın

  1. gokhan dedi ki:

   bir avukatla görüşerek durumu anlatmanız ve sigorta şirketinizi mahkemeye vermek en iyi yol olacaktır. sigorta şirketinin merkezini arayın ve durumu anlatın kamera kayıtlarının olduğunu mahkemeye vereceğinizi söyleyin.

 2. Soner dedi ki:

  18 NİSAN 2013 TARİHİNDE ARACIM CADDE ÜZERİNDE ÜCRETLİ OTOPARKTA PARK HALİNDE İKEN; CADDE ÜZERİNDE SEYİR HALİNDE BULUNAN DOLMUŞ, KONTROLSÜZ BİR ŞEKİLDE PARKTAN AYRILMAKTA OLAN (BMW 318i SEDAN) ARAÇA ÇARPTI. ÇARPMANIN ETKİSİ İLE ARAÇ BENİM ARACIMIN SOL ÖN TARAFINA VE YİNE ÖNÜMDE PARK HALİNDE BULUNAN DİĞER ARACIN SOL ARKA TARAFINA ÇARPMIŞTIR. KAZA TUTANAĞINDA BMW NİN PARKTAN HATALI OLARAK ÇIKIŞ YAPTIĞI YAZIYOR. SİGORTA ŞİRKETİNİ SİGORTALININ KUSURSUZ BULUNDUĞU SÖYLEDİLER. ANCAK KAZAYA KARIŞAN DİĞER ARACIN SİGORTA ŞİRKETİ OLAN GÜNEŞ SİGORTA %25 ORANINDA KENDİLERİNİN KUSURLU OLDUĞUNU %75 ORANINDA BMW 318i SEDAN ARACIN KUSURLU OLDUĞUNU BİLDİREREK %25 ORANINDA BANA ÖDEME YAPTI. BU DURUMDA NE YAPABİLİRİM. KİM NE KADAR KUSURLU, BENİM PARAMI KİM ÖDEYECEK NERDEN ÖĞRENCEM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  1. gokhan dedi ki:

   onun bi itiraz mercii olması lazım. ekstra bir birlgim yok ancak bölgenizdeki trafik mahkemesinden şansınızı deneyebilirsiniz.

 3. Mehrican dedi ki:

  1 hafta önce ana cadde üzerinde seyir halindeyken ara sokaktan çıkan araç arka kapıdan vurdu, ancak polis kaza tutanağına çizim yaparken her iki yolu ana cadde gibi gösterdiği için tramer beni hatalı buldu. tramer itiraz hakkımın olmadığını söylüyor. ne yapmalıyım.

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, İnternet, Otomobil
e-Devlet’e Giriş ve e-Devlet Şifresi

e-Devlet Kapısı, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan büyük bir internet oluşumudur. Kapı’nın amacı kamu hizmetlerini, vatandaşlara,...

Kapat