trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi Sınavı Soruları ve Cevapları

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi Sınavı Soruları ve Cevapları

Bu gün ve yarın tüm Türkiye’de ortaokul 8. sınıf öğrencileri arasında yapılan ve yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi sınavının soru ve cevapları sınavlar tamamen bittikten sonra verilecek.

8. Sınıf Ortak Sınav soru ve cevapları. 8. sınıf 1. dönem TEOGS Örnek Sınavı. TEOGS 8.sınıf 1.dönem sınav soruları ve cevapları’nın örnekleri meb.gov.tr’de yayınlanmıştı. 2013-2013 8. sınıf 1. dönem ortak sınav soru ve cevapları MEB internet sitesinden yayınlanacaktır. Öğrenciler zaten sınavdan sonra kitapçıklarını alabilcekler. Sınav soru ve cevaplarının linki aşağıdadır.

TEOGS hakkında bilgilendirme: 8. sınıfta 2 dönemde de 6 tane dersten 1 defa olmak şartıyla senede 12 sınava tabii tutulacaktır. Yeni sistemde Türkçe, Matematik, Fen Ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi , Yabancı Dil olmak kaydıyla toplam 6 dersten kasım ayının son haftası ilk ortak sınav yapılacaktır. İkinci merkezi ortak sınav ise 2014 eğitim dönemi Nisan ayının son haftasında yapılacak.

MEB 8. SINIF ORTAK SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARLARI İNDİR

Bir önceki yazımız olan 28-29 Kasım Merkezi Sistem Sınavlarında Okullar Tatil Olacak mı? başlıklı makalemizde 28-29 Kasım Merkezi Sistem Sınavları ve Okullar Tatil Olacak mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
28-29 Kasım Merkezi Sistem Sınavlarında Okullar Tatil Olacak mı?

Ortaokulların 8 inci sınıflannda 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. inkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil...

Kapat