trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Robert Doisneau Kimdir?

Robert Doisneau Kimdir?

Google’ nin özel günlerde yaptığı ana sayfadaki uygulama çok hoşuma gidiyor ve alkışlıyorum onları. “Doodle” adı verilen bu uygulamada özel grafikler kullanıyor. Bugün için hazırlanan Doodle ise Fransız fotoğraf sanatçısı Robert Doisneau hakkında oldu. Peki Robert Doisneau kimdir?

Paris’te gravür ve taşbaskı eğitimi alan ve bunu mesleği haline getiren Robert Doisneau 1912 yılında Gentilly’de doğdu ve 1994 yılında Montrouge’da öldü. Uygulayıcı asistanlığı, Renault fabrikaları fotoğraf servisi ve pek çok dergide görev yaptı. Fotoğraflarında özellikle Paris banliyölerine dikkat çekti. Hatta 2005 yılında fotoğraflarından bir tanesi 155.000 Euro’ya alıcı buldu. İkinci Dünya Savaşı’nda asker fotoğrafları çekmenin yanında Vogue dergisinin de fotoğrafçılığını üstlendi. Gerçekleştirdiği ilk eserler 1992′de Oxford Modern Sanatlar Müzesi‘nde yerini aldı.

Google’ın Robert Doisneau için hazırladığı Doodle’ı ise aşağıdadır.

Bir önceki yazımız olan Facebook Zaman Tünelinden Çıkış başlıklı makalemizde facebook zaman tünelinden çıkış, zaman tüneli iptal ve zaman tünelinden çıkış hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla İnternet
Facebook Zaman Tünelinden Çıkış

Facebook uzun zaman önce zaman tüneline geçmişti. Birçok kişinin beğenmediğini geçmiş yazılarımızda bahsetmiştik. Ancak resmi oalrak hala Facebook zaman tünelini...

Kapat