trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Otomobil Hırsızlığı ve Önlemi

Otomobil Hırsızlığı ve Önlemi

Günümüzde otomobil hırsızlığının sayısı oldukça düşmüştür bunun en büyük sebebi gelişen teknoloji ve insanların bilinçlenmesidir. Arabalardaki immobilizer yani elektronik motor kilit sistemi aracın kapıları açık dahi olsa kontak herhangi bir cisimle çevirildiğinde motor ateşlemiyor dolayısıyla aracı yerinden oynatamıyorlar. Eğer aracınızı sıfırdan aldıysanız da bir sabah kalktığınızda kapınızda aracınız yoksa her iki oto anahtarı elinizde bulunuyorsa kesinlikle aracınızı kaldırarak götürmüşlerdir bunu aklınızdan çıkarmayınız.

Bu yüzden özellikle ikinci el araba satın alacak kişiler mutlaka aracın anahtarını yedeğiyle birlikte teslim alsın bu çok önemli ve üzerinde durulacak bir konudur. Sigorta ve kasko şirketleri yedeği bulunmayan arabalar çalındığında maalesef bedel ödemiyorlar bunu unutmayın. Artı parantez bir araba beğendiniz ve yedek olmadığı tarafınıza söylendi yapmanız gereken en yakın servis veya otomobil anahtarcısına gidip eskisini arabadan sildirmek ve yerine yenisini ekletmenizdir.

Diğer önemli bir engelse direksiyon baston kilit kullanımıdır. Çelik aksamdan oluşan bu ürün hırsızlara mekanik olarak bir hayli zaman harcattığından mecburen başka alternatife yöneleceklerdir. Yeni nesil arabalarda artık üreticiler alarm kullanmıyorlar hepsi artık elektronik motor kilit sisteminin başarılı şekilde çalıştığını biliyorlar fakat yinede bizim önerimiz yetkili servislerden aracın orijinal kumandasına uyumlu olan bir alarm sistemini montaj yaptırmanızdır buda sizlerin kafasını oldukça rahatlatacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hyundai Yeni i10 Yakıt Tüketimi başlıklı makalemizde i10 yakıt tüketimi ne kadar, otomatik i10 yakıt tüketimi ve yeni i10 ne kadar yakıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
Hyundai Yeni i10 Yakıt Tüketimi

Hyundainin küçük otomobil sınıfında iddialı ismi olan i10 modeli yenilendi ve tamamen Türkiye'de üretilerek dünya pazarına sunuldu. Beklenenin üzerinde talep...

Kapat