trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Opel Yeni Meriva 1.4 Turbo 140 HP ENJOY

Opel Yeni Meriva 1.4 Turbo 140 HP ENJOY

Şuana kadarki sahip olduğum üçüncü aracım. Gerçekten severek ve isteyerek aldığım bir araba oldu Opel Yeni Meriva 1.4 Turbo 140 HP Enjoy paket Beyaz renk aracım. Eğer araçtan beklentinizi iyi hesaplayarak alırsanız gerçekten içinize sinmemesi gibi bir sebep yok.

Yeni Meriva da benim için öyle oldu; Türkiye’ ye ilk geldiği dönemde sadece bakmakla yetindiğim ancak devamlı gözümün üstünde olduğu bir arabaydı. Nitekim de avını bekleyen aslan gibi beklemem meyvesini vermiş güzel bir kampanya yakalamıştım. 10 ay önce sıfır aldığım aracıma bayi de iyi fiyat verince hiç düşünmeden imzayı atmıştım. Yeni doğan bebeğimiz Ali Emir’ i daha güvenli bir şekilde taşıyabilecektim.

Yeni Merivanın sınıfı MPV sınıfında olduğu için ülkemizde trafikte pek görmek mümkün olmuyor. Öncelikli büyük olması (Meriva A’ ya göre) yolda daha ayrı bir güven veriyor, yerden yüksek oluşu bebek arabası vb. eşyaları arabaya yerleştirirken büyük kolaylık sağlıyor. 400 litre bagaj hacmi gayet yeterli bir seviyede, gerektiği durumda arka koltuklar tamamen yatarak büyük bir bagaj hacmi sağlayabiliyor.

Benim ilgimi çeken yeri arka koltuklar oldu, her koltuk ileri geri bağımsız hareket edebiliyor, maksimum 4 kişilik uzun yolculuklarda çok keyifli olacağı aşikar.

Tamamen yenilenen tasarımın öne çıkan en büyük özelliği ters açılabilen arka kapılar. Ne kadar ilgi çektiğini tahmin bile edemezsiniz. Bu kapı sisteminin en büyük kolaylığı arka koltuğa ana kucağı vb. eşyaları yerleştirmek büyük kolaylık, tek dezavantajı aynı anda iki kişi inip binerken kapı önünde sıkışabiliyor 🙂

Aracın içinin renk uyumu süper kahverengi tonlarda. Ufak ayrıntılar gerçekten düşünülmüş.

Güvenlik üst düzeyde ABS, ESP gibi sistemlerin hepsi var ve yolda güvenli bir şekilde yol almanızı sağlıyor. Elektronik Park Freni sayesinde yokuşlarda geri kaçırma riskiniz tamamen ortadan kalkıyor. Tabi biraz alışmak için pratik yapmak gerekiyor.

Motora gelirsek benim aracım 1.4 Turbo 140 HP 6 ileri vites versiyonu, hızlanmada olsun ilk harekette olsun sizi hiç pişman etmiyor, beygirlerin sonuna kadar hakkını veriyor. İlk kez 6 vites araba kullandığım için 6. vitese alışmam zaman aldı, ya 6. vitese atmadım yada 6 ya atarken 4. vitese attım. Arabaya alıştıkça bu sorunda ortadan kalktı.

Malum yakıt olaylarından da bahsedecek olursak şuan aracım 1000 kmyi yeni geçti fabrika verilerinde yakacakmış gibi görünüyor.

Şehir içi: 8,8 lt

Şehir Dışı: 5.4 lt

Ortalama: 6.7 lt

Görsel olarak 17″ jantlarla süslenen Yeni Meriva güzel bir görüntü veriyor. 

Yeni Meriva kullanıcıları ile çeşitli sosyal paylaşım ortalmalarında yaptığımız istişareler sonucunda MerivaClub.Com sitesini kurduk ve Meriva kullanıcılarını bir araya getirmeyi hedefledik. Şimdilik aklıma gelenler bunlar zamanla başlığı güncellerim.

Bir önceki yazımız olan Tramer Araç Sorgulama başlıklı makalemizde kaza sorgulama, poliçe sorgulama ve sms tramer sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
Tramer Araç Sorgulama

Tramer araç sorgulama nedir? Bu sorunun cevabına bakalım son dönemde sosyal paylaşım ortamlarında çokça karşılaşıyorum, tramerden sorgulattım  bi sıkıntı çıkmadı...

Kapat