trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Online Eksper Raporu Sorgulama

Online Eksper Raporu Sorgulama

Yeni araba alacak kişilerin en korktuğu olayların başında bilmediği arabanın geçmişinde Tramer Sorgulamasında karşısına çıkan hasar kayıtlarının ne içerdiğidir. Son günlerde Öğretmen arkadaşlarımın yoğun araba değiştirme istekleri karşısında dilimizin döndüğünce yardımcı olmaya çalışıp bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bu yazımda da Online Eksper Raporu Sorgulama olayı hakkında bilgi vermek istedim.

Online Eksper Raporu Sorgulama nedir?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin vatandaşa yönelik açtığı bir online işlemlerden birisidir.

Online Eksper Raporu Sorgulama ne işe yarar?

Size benim gözümde olan iki işe yarar yerini anlatayım. Birincisi, aracınız bir kazaya karıştı ve tutulan tutanak ile servisinizde aracınızın tamirine başlandı peki eksper sizin aracınıza ne rapor sundu bunu takip edebilirsiniz. PDF formatında bilgisayarınıza indirerek saklayabilirsiniz.

Daha önemlisi ise 2. el bir araç almak istiyorsunuz, adamla konuştunuz ve telefonunuzdan tramer sorgulamasını yaptırdınız çeşitli tarihlerde yapılmış hasar kayıtları görünüyor veya daha büyük rakamlar. Aklınıza takılan soru işaretleri var yapacağınız en iyi şey araç sahibinin TC kimlik nosunu öğrenmek, aşağıdaki resimde Online Eksper Raporu Sorgulama ekranını görüyorsunuz, zaten gönderdiğiniz Tramer (5664) mesajında hasar tarihleri var girdiğinizde direk karşınıza eksper raporu sonucunda serviste arabaya ne uygulamalar yapılmış görebilirsiniz.

eksper-rapor-sorgulama

NOT: Aracı hakkında size şöyle uçuyo böyle kaçıyo vb. cümleler kurup sizde bu hasar kayıtlarının içeriğini öğrenmek için kimlik numaranız lazım dediğinizde vermezse arkanıza bakmadan kaçın derim.

Online Eksper Raporu Sorgulama linkine tıklayarak sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2013-2014 OYAK Otomobil Kampanyası başlıklı makalemizde 2014 oyak renault kampanyası, oyak dacia kampanyası ve oyak otomobil kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
2013-2014 OYAK Otomobil Kampanyası

Geçtiğimiz senelerde OYAK üyelerinin Renault ve Dacia otomobil kampanyasının detayları konusunda bilgilendirmiştim. Bu sene de OYAK otomobil kampanyasının detayları belli...

Kapat