trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Okullarda Süt Dağıtımı 2 Mayıs’ta

Okullarda Süt Dağıtımı 2 Mayıs’ta

Eskiden bizim öğrenciliğimizde verirlerdi süt, fındık çokta iyi olurdu. Hep anlatırdık küçüklerimize artık onlarda bundan yararlanabilecekler. Dün okulumuzda yapılan toplantı ile veliden izin belgesi istedik. Çocuğunuzun süte karşı alerjisi var mı diye ve ya süt dağıtımından yararlanmak istemiyorsa veli diye. Süt dağıtımından yararlanmak istemeyen veli ilgili dilekçede istemiyorum seçeneğini işaretlemek zorunda. Bu bağlamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’yla işbirliğinde düzenlediği “Okul Sütü Programı” kapsamında ilk sütler, 2 Mayıs’ta dağıtılacak.

Sütlerin sağlığı ve denetimi konusunda şüpheleri gidermek amacıyla gelen her parti sütten okulda kurulan komisyon tarafından numune alınarak test edilecek.

Bir bardak sütün faydası

Bir bardak sütün 6 yaşındaki bir çocuğa faydaları şöyle sıralanıyor:

“Protein ihtiyacının yüzde 35’i, A vitaminin yüzde 9’u, enerjinin yüzde 6’sı, B1 vitaminin yüzde 11’i, fosforun yüzde 55’i, B2 vitamininin yüzde 44’ü, magnezyumun yüzde 18’i, kalsiyumun yüzde 52’si, B6 vitamininin yüzde 13’ü, çinkonun yüzde 12’si, B12 vitamininin yüzde 98’i, iyotun yüzde 30’u, niasinin yüzde 16’sı, potasyumun yüzde 30’unu karşılıyor.”

Süt dağıtım Veli İzin Blegesi
61.0 KiB
125 Downloads
Ayrıntılar...

Bir önceki yazımız olan Okullar ne zaman kapanacak? başlıklı makalemizde karneler ne zaman verilecek, okullar ne zaman kapanacak ve okullar ne zaman tatil olacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. sanane dedi ki:

  biri süt dağıtımı ile ilgili izin dilekçesi yazabilirmi çok ihtiyacım var hemen bü gün olması gerek yazarsanız çok mutlu olurum

  1. gokhan dedi ki:

   biz okulda öğrenci velilerine hazır bir kağıt göndermiştik isterseniz yazının içinde o dosya mevcuttur. Ancak;
   ………… İlköğretim Okulu Müdürlüğüne
   ………

   …. sınıfında okuyan ……. numaralı öğrencim …………………’nın süt ve süt ürünlerine karşı alerjisi bulunmamaktadır.
   Yapılacak olan süt dağıtımı uygulamasından yararlanmak istiyorum.
   Gereğini bilgilerinize arz ederim. 02/05/2012

   Öğrenci Bilgileri Ad-soyad
   İmza

   şeklinde bir dilekçede verebilirsiniz okulunuza.

  2. gokhan dedi ki:

   birde isminizi adam akıllı yazarsanız çok daha mantıklı olur. Bir yerden ve kişiden yardım isterken isminizin “sanane” şeklinde olması sizin yardım alamayacağınız anlamına gelir ancak yine de yardımda bulunuyoruz.

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak?

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının son haftalarına yaklaştığımız şu günlerde bir çok kişiyi yaz tatili heyecanı sarmaya başladı. Planlarını okulların kapanmasına göre...

Kapat