trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Okulda Tiyatro Gösterisi

Okulda Tiyatro Gösterisi

Bugün okulda kaç zamandır aklımızda olan tiyatro etkinliğini gerçekleştirdik. Turizm Bakanlığı destekli çalışan Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu okulumuza gelerek üç seanslık bir gösteri gerçekleştirdiler. Okulların kapanmasına çok az bir sürenin kaldığı ve motivasyonun iyice dibe vurduğu bu günlerde çocuklar için iyi bir moral kaynağı oldu. Çocukların coşkusu gün boyu sürdü beğenileri ise en üst düzeydeydi.

Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu oyuncularına emekleri için teşekkür ederiz. Bugün okulda oynanan oyunun ismi “Akıl Taşları” idi. oyunun konusu ne diye sorarsanız, Büyük Baba Akabi kabilesindeki mağarada öğrencilerine akıl taşları ile dersler verir. Amacı onları eğiterek dünyanın dört bir yanına hizmet etmelerini sağlamaktır. Zula Kabilesi reisi Baba Zula da kaba gücü ile o kabileyi ele geçirmek ister ama başaramaz. Büyük Baba yoksul kabilelere tohumlar üretip vererek yardım etmektedir, ama yaşlı ve hasta olduğu için yorulmaktadır. Minik Taş büyükbabaya destek olmak için görevi üstlenir. Büyük Baba Minik Taş’a tohumları dağıtmaya giderken Zula kabilesine de uğramasını yakınlarında ki volkanın harekete geçeceğini haber vermesini ister. Ancak baba Zula söylenenlere aldırmaz ve Minik Taş’ı da bindiği atı çaldığını söyleyerek volkan dağına hapseder. Sınıf arkadaşları Çakıl Taş ve Zula’nın oğlu Kırık Taş ona yardım ederek kurtarırlar. Halk Zula’yı görevden alır. Çocuklar Büyük Baba Babiyakus’ tan öğrendikleri akıl taşlarını tüm dünya ya dağıtacaklarına söz verirler.

Sizlerde okulunuzda bu şekilde bir organizasyon yapmak istiyorsanız Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu (AÇS) ile irtibata geçerek okulunuza gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar Konulu Genelge başlıklı makalemizde 4+4+4 genelgesi, kesintisiz 12 yıl eğitim nasıl olacak ve okula başlama yaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar Konulu Genelge

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde 4+4+4 hakkındaki soru işaretleri iyice gideriliyor. MEB'den yayınlanana yeni genelgeye göre, 30 Eylül 2012...

Kapat