trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı örnek soruları

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı örnek soruları

Öğretmen adayların son dönemle merakla beklediği Öğretmenlik Alan Bilgisi ile ilgili açıklama sonunda geldi. 2013 de yapılacak olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili örnek sorular ve konu dağılımları ÖSYM tarafından açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin konuları ve test içindeki ağırlıkları ile ilgili olarak Merkezimiz tarafından alanında uzman kişilerden oluşturulan Komisyon çalışmalarını tamamlanmıştır.

2013 yılında Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarında uygulanacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) konu başlıkları ve konuların test içindeki ağırlıkları, sınav yapılacak alanlara göre ekte adayların bilgisine sunulmaktadır.

Testte yer alacak sorular hakkında fikir vermesi amacıyla, Merkezimiz tarafından sınav yapılacak her alan için ayrı ayrı örnek sorular hazırlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan örnek sorulara erişilebilir.

Aşağıdaki linkten örnek sorular ve konu dağılımlarını bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Konuların Ağırlıkları ve Örnek Sorular

Bir önceki yazımız olan İlkokul 1-2-3-4. sınıflar Takdir-Teşekkür Belgesi Çerçevesi başlıklı makalemizde takdir belgesi örneği, takdir teşekkür belgesi çerçevesi ve teşekkür belgesi örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Öğretmen
İlkokul 1-2-3-4. sınıflar Takdir-Teşekkür Belgesi Çerçevesi

İlkokullarda yönetmelik gereği Takdir-Teşekkür belgesi verilmediğini daha önceki yazımda belirtmiştim. Ben ve benim gibi öğrencilerinin bu duyguyu yaşamasını isteyen öğretmen...

Kapat