trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim

Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim Sistemi, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen, farklı mekânlardaki öğrenci, öğretmen ve eğitim materyallerinin web teknolojileri aracılığıyla bir araya getirildiği resmi bir eğitim faaliyetidir.

Farklı zamanlı veya harmanlanmış eğitimde bireylerin ders seçimi ve derse kaydolmasına, içeriklerin sunulmasına, ölçme ve değerlendirme yapılmasına, kullanıcı bilgilerinin izlenip raporlanmasına olanak sağlayan bir yönetim yazılımıdır.

Sisteme giriş yapmak için http://uzaktanegitim.meb.gov.tr web adresini kullanabilirsiniz. Sistemi sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için bilgisayarınızda java programının yüklü olması ve tarayıcınızın en az Internet Explorer 8 /üstü yada Firefox kullanılması gerekmektedir. Java programını yükleme işleminden sonra bilgisayardaki bütün tarayıcıların kapatılıptekrar açılması gerekmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza görev seçme ekranı gelecektir. Sistem üzerinde bir kullanıcı kurum/gurup(lar) üzerinde birden fazla göreve sahip olabilir. Hangi görevle sisteme giriş yapmak istiyorsanız, karşısında bulunan görev seç linkine tıklayarak sisteme giriş yapınız.

Sisteme giriş yaptıktan sonra, ana sayfa üzerinde erişebileceğiniz içerikler ve sınavlar listelenmektedir. Almak istediğiniz eğitimi seçiniz. Eğitimleri tamamladığınızda, içerik listesi Durum alanında “Tamamladı” ifadesi görülecektir. Birbirine bağlı eğitimlerde, içerik tamamlama sırası önemlidir. Bir eğitim başka bir eğitime bağlı ise bağlı olduğu eğitim tamamlanmadan, seçme linki çıkmamaktadır. Bu şartlar sınavlar için de geçerlidir. Almanız gereken eğitimler tamamlanmadan sınav seçme linki de ekranda görünmeyecektir. Link yerine sınav şartlarını gösteren bir uyarı görüntülenecektir.

Bir içerik seçildiği takdirde sistem çalışma ekranına geçer.  Bu ekran üzerinde bulunan Eğitim Ağacı üzerinden alınmak istenen eğitim seçilerek içeriğe ulaşılır. Ulaşılmak istenen içerik ayrı bir pencerede açılabilmektedir. Açılan pencere üzerindeki tüm ekranlara ulaşıldıktan sonra pencere mutlaka kapatılmalıdır. Pencere kapatıldıktan sonra yeni eğitimlere ulaşmak için ana menü üzerinde bulunan ana sayfa linkine tıklayınız.

ÖYS (Öğrenme Yönetim Sistemi) Modülü kullanıcının sistem üzerinde eğitimle ilgili sayfalara ulaşmasını sağlayan modüldür.  Modül üzerinde kullanıcının yetkileri doğrultusunda sistemi kullanabilmesi için gerekli bağlantılar bulunmaktadır.  Bağlantıları kullanarak yetkili olduğunuz sayfalara ulaşabilirsiniz.

Bir kullanıcı birden fazla sınıfa ve birden fazla eğitime kayıtlı olabilir. Ana sayfada erişebileceğiniz tüm içerikler listelenmektedir. Bu sayfada erişilebilecek içerikler sınıflara yada eğitim adına göre gruplandırılabilir. Ekran üzerinde istenilen sınıf ve eğitim seçilerek sadece o eğitime ait olan içeriklerin listelenmesi sağlanabilir. Kullanıcının içeriği buradan açması ile ana sayfadan açması arasında bir farklılık bulunmamaktadır.

e-okul ADEY-RİDEF işlemleri ile ilgili yazımız ve dosyalar için tıklayınız. ADEY-RİDEF.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

  1. Romeo_1903 dedi ki:

    Çok zaman alan ve sürekli hata veren bir sistem… Bugün aynı eğitimi 4-5 kez tamamladım ama sistemde sürekli tamamlanmadı gözüküyor…

  2. gokhan dedi ki:

    Bilmiyorum hocam bizim burada daha bir duyuru, bilgilendirme yapılmadı. Şuan sadece ADEY girişleri yapıyoruz.

  3. Romeo_1903 dedi ki:

    Sistem hala çok sık hata vermekte… inşallah en kısa sürede daha sağlıklı bir şekilde çalışır…

Yorum Yaz