trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Nedir bu acelecilik ve vurdumduymazlık?

Nedir bu acelecilik ve vurdumduymazlık?

Bu sabah abimi AŞTİ’ ye götürmek  için 06:45 civarında trafiğe çıkmak zorunda kaldım. Dışarı çıktığımda havanın ciddi anlamda soğuk olduğunu binadan kafayı uzattığım ilk anda ciğerlerime çektiğim hava ile hissetmem yeterliydi. Arabayı çalıştırdığımda bilgi ekranında -7 dereceyi gördüm. Arabama güveniyorum kendime güveniyorum, lastiklerime güveniyorum ve çıktım yola. Abimi annemlerin evinin önünde beklemeye başladım. İşte bu yazıya konu olan vurdumduymazlık burada başlıyor.

Bekleme yaptığım yer bir gün öncesinden eriyen kar sularının donması ile ayakta bile durmanın zorlanıldığı bir yol ve hemen solda duran 90’lı bir model mazda araç. Aracın başında biri var arabayı itekleyip duruyor dedim bu ne yapıyor? Daha dikkatli bakınca arabanın lastiklerinin tam anlamıyla kabak olduğunu görüyorum. Düz yolda araba hareket edemediği için patinaja kalıyor ve gidemiyor. Sonunda itekleyerek arabayı yolun tam ortasına çıkarttılar ve sürücü itekleyen kişininde binmesi için durdu am tekrar hareket etmek ne mümkün 🙂 bana gerçekten komik geliyor ardından itekleyici eleman hemen arabadan atlıyor ve tekrar kas gücü ile arabayı hareket ettirerek hareket halindeki arabaya binerek uzaklaşıyor… Olabilecekleri siz hayal edin…

Neyse artık Samsun Yoluna çıkıyoruz, Samsun Yolu-Karapürçek yol ayrımı bölgesine geldiğimde ilerde yolun kenarında yanan itfaiye tepe lambası dikkatimi çekiyor, aman diyorum ve oraya yaklaştığımda beyaz bir şahin yol dağılımını gösteren levhanın direğine bodoslama dalmış. Arabanın yarısı görünmüyor artık sürücüyü siz düşünün. (kaza da bir kişi ölmüş 2 kişi yaralanmış)

Yine aynı yol istikametinde AŞTİ’ye giderken arkamdan bir araba selektör yaparak tacize başlıyor, gidecek yerim yok sağım dolu zaten yerim olsa yol verecem gitsin belasını nerede bulursa bulsun. Yolda gizli buzlanma var hiç düşünmüyor mu acaba öndeki araç ani fren yapsa ben ne yaparım nasıl dururum diye… Altında kışlık lastiğin yok yolda buzlanma var…

Sonunda AŞTİ’ye ulaşıyoruz bilenler bilir, AŞTİ’ye girdiğinizde aracınızla yol ikiye ayrılır sağdan devam edersen ücretli otopark soldan da devam edersen yolcu indirme yolcu bindirme şeritleri ve sonunda da 50 dakikalık ücretsiz otopark ile araç çıkış yolu. Ben soldaki yoldan abimi indirip, ücretsiz otoparka gidecem. Önümde bir tane ticari taksi var ve bir kapı önünde durarak yolcusunu ve bagajını da açarak valizi indirerek yoluna devam etti. Ben de abimi indireceğim kapıya geldiğimde durdum ve taksicinin ytaptığı gibi bagajdaki valizi indirdim bu arada arkamda mavi renkli bir skoda marka araç beklemeye başladı. Araç sahibinin okadar acelesi varmış heraldeki bagajdan valizi indirip öne yöneldiğim anda daaattttttt!  Bende de cevap Ne varrrrr ? Ne kadar sabırsızız oraya girmişsen beklemeyi göze alacaksın….

İşte bugünün acelecilik ve vurdumduymazlıkları. Acaba ben mi çok hassasım yada herkes normalde ben mi vurdumduymazım anlamadım gitti.

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
16 Ocak Ankara Okullara Kar Tatili mi?

Şuan Ankara' da kar yağışı hala devam ediyor, bir çok öğrencinin gözü kulağı valilikten gelecek kar tatili haberindeydi. Şahsi kanaatim...

Kapat