trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Müzikle Resim Yapmak Kum Sanatı

Müzikle Resim Yapmak Kum Sanatı

Sanatların birbirleriyle olan ilişkisi geçmişten günümüze ilgi çeken bir konudur. Fakülte yıllarında Amasya da sanırım Sanat Tarihi dersinde Tahsin Hocamız bize bunu uygulatırdı. Derse müzik çalar ile gelerek bize müzik dinletir ve o anda dinlediğimiz müziğe göre tasarım yapmamızı isterdi.

Bunun gibi daha nice örnekleri. Günümüzde ön plana çıkan resim-müzik ilişkisinin en güzel örneği “Yetenek Sizsiniz” isimli yarışma programı ile iyice ünlenen kum ile resim yapma sanatı.

İlk olarak sosyal paylaşım platformlarından facebookda gördüğüm Hozan Beşir Elfida müziği eşliğinde yapılan resimdi. O kadar içtendi ki insanı kendinden alıyordu. Çok da başarılıydı.

Yetenek sizsiniz gibi izleyici kitlesi ile daha da ön plana çıkan Resimli Kum Sanatı kendini iyice tanıttı. Buyurun birkaç örnek…

 

Bir önceki yazımız olan Keşanlı Ali Destanı Kanal D Yeni Dizi başlıklı makalemizde belçim bilgin keşanlı ali, bi damga yersin bi ömür taşırsın ve haldun taner keşanlı ali destanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla TV & Medya
Keşanlı Ali Destanı Kanal D Yeni Dizi

Nejat İşler'den başarılı olacak bir dizi çalışması geliyor. Son dönemin popüler dizi konuları geçmişi anlatan dizilerdi, bu paralelde Nejat İşler...

Kapat