trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Muğla Gökova Akyaka Beldesi tatili ve gezimiz

Muğla Gökova Akyaka Beldesi tatili ve gezimiz

2009 Temmuzunda düğünümüzü yapacak ve 2 gün sonra tatil için gidecek yer araştırması yaparken bir şekilde Muğla Gökova Akyaka Beldesi tavsiyesi ile karşılaşmıştık eşim Fadime ile. Tatil kriterlerimiz; kafa dinleyeceğimiz, konaklamanın pahalı olmadığı, fazla yabancı turist olmayan temiz sakin bir yerdi. Googleden kısa bir araştırma ile Akyaka’nın tam istediğimiz yer olduğuna karar verdik.

Daha önce Akyaka’da tatil yapmış arkadaşlarımızın tavsiyesi ile Ateş Otelden rezervasyonumuzu yaptırdık. Daha önce gidip görmediğim bir yer olması beni ve eşimi heyecanlandırıyordu. Sonuçta hiç bilmediğimiz bir yer ve bir kaç tavsiye yazısı, tatilimizin zehir olma ihtimali bile vardı.

Ama hiç pişman olmadık, Ankara’ da yola çıkıp Gökova Körfezinin ayaklarınızın altında olduğu tepeye geldiğimizde  çok doğru bir karar verdiğimizi anlamıştık.

Akayaka o kadar hoşumuza gittiki 2010 yaz tatilinde tekrar Akyaka da tatilimizi yapmıştık.

Gelelim Akyaka’ya:

Akyaka’da 5 yıldızlı otel bulamazsınız, genelde pansiyonlar, butik oteller vb. konaklama alaları mevcut. Buralarda yarım pansiyon, oda kahvaltı gibi seçenekler mevcut. benim tavsiyem yarım pansiyon sizin işinizi görecektir. Çünkü Akyaka konumu itibari ile öğle saatlerinde otelinize gitmek istemeyeceğiniz bir yer.

Mavi bayrak ödüllü sahilinden ayrılmak istemezsiniz, temizlik ve sıcaklığı çok güzel. Öğle yemeği vakti geldiğinde sahilin bir arka sokağında boydan boya dizilmiş kafeteryalardan ihtiyaçlarınızı çok ucuza karşılayabilirsiniz. Mantı, gözleme, döner, köfte, balık aklınıza ne gelirse her şey mevcuttur. Öyle uçuk fiyatlarda yok.

Yapacağınız diğer bir faliyet ise günü birlik yat gezileri sahilden sabah 10 da hareket eden tekneler sizi süper koylara götürerek eşşisz güzellikteki koylarda denize girmenize fırsat veriyorlar. Kleopatra plajına götürüyor (müze kartınız varsa mutlaka yanınızda götürün) orada denize girebiliyorsunuz. teknede size öğle yemeği sunuluyor.

Diğer bir gün ise Kadın Azmak Deresi tekne turu.  Çok cüzi bir fiyat karşılığında gidebiliyorsunuz. en son noktada kaynak suyunda elinizi yüzünüzü yıkayın ve yarım saat sonra cildinizde oluşan ipeksi dokunuşu hissedin.

Kampçılar için Orman kampı da mevcuttur. Karavanla ve çadırla konaklamak için ormaın içinde denize sıfır yer alan kamp alanı da tavsiye edilebilecek bir yer.

Sahilde kalabalıkta denize girmek istemeyenler için çeşitli meşhur koylar vardır bunlardan en meşhuru Çınar Koyudur. Aracınızla gitmeniz gerekiyor.

Akyaka için yazacak okadar çok şey var ki şuan aklıma gelenler bunlar. Birazda kendi çekimimiz olan fotoğraf koyalım.

Akyaka’ya iniş.

Akyaka Sahil

Akyaka Liman ve Yat İskelesi

Kaldığımız Otel

Kadın Azmağı tekne Turu

Cildinizi ipek gibi yapan su

Akyaka Orman Kampının Denizden Görüntüleri

Güzel ve sakin bir tatil geçirelim diyorsanız Muğla Gökova Akyaka beldesi tam aradığınız yer.

Bir önceki yazımız olan Fırçasız, süngersiz, çiziksiz araba yıkama videoları başlıklı makalemizde çiziksiz araba yıkama, fırçasız araba yıkama ve fırçasız araba yıkama videosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Fotoğraf, Gezenti
Fırçasız, süngersiz, çiziksiz araba yıkama videoları

Araba yıkama zavkimizden daha önce bahsetmiştik, bugün İstanbul'dan gelen Umut Hocama sözüm gereği Ankara AOÇ Tigem otoparkındaki yıkamacıda Opel Yeni...

Kapat