trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Meslek Liselerin Katsayı Farkı Kaldırılmış Benim Hakkım Nerede?

Meslek Liselerin Katsayı Farkı Kaldırılmış Benim Hakkım Nerede?

1 Aralık 2011 tarihi ile YÖK açıklama yapmış Meslek Liselerinin katsayı farkı kaldırılmış diye. Peki benim hakkım ve benim gibi binlerce öğrencinin hakkı nerede? 1996 yılında Sağlık Meslek Lisesine başladığımda 120 arkadaşımla birlikte hepsi başarılı öğrencilerdi ama 1999 yılında aynı bu şekilde bir haberle katsayıyı gözümüze soktular.

Şimdi kimse demesin kendi bölümüne ek puan veriliyor. Her sistemin yanlışları olduğu gibi bu sisteminde yanlışlıkları vardı. Ben 4 yıl Sağlık Meslek Lisesi öğrencilik hayatımda 2 yıl matematik dersi gördüm yada Genel Kültür Derslerini ilk 2 sınıfta yarım yamalak gördüm. Eğer çalışıp başarılı olabiliyorsam istediğim her bölüme girme hakkım olmalıydı ama bu elimizden alındı ve yıllarca bu şekilde bir nesil harcandı. Bir meslek liseli olarak diğer lise mezunundan sınavda daha iyi yapmışsam neden çok daha iyi bir bölüm ya da istediğim bir bölümü okuyamadım? Bizim hakkımız nerede….

Geçte olsa verile bu karar kardeşlerimizin hayalleri için bir vesile olur inşallah.

Konunun detayları:

Müstakil mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler alanlarıyla ilgili yükseköğretim programlarına yerleştirilirken AOBP’nin 0,06 ile çarpılarak elde edilen puanın,puana eklenmesi uygulaması devam edecektir. Adayların üniversiteye yerleştirilmelerine esas olmak üzere yerleştirme puanlarının hesaplanmasında, AOBP’nin yüzde 12’sinin YGS ile LYS puanlarının eklenmesine karar verildi

Bir önceki yazımız olan Görsel Sanatlar Dersi Sınıf İçi Faaliyetleri başlıklı makalemizde 3. sınıf ders içi etkinlikler, görsel sanatlar çalışma sayfası ve görsel sanatlar faaliyetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Güncel
2012 Ocak – Temmuz Memur Maaşları ve Zam Oranları

2012' ye sayılı günler kala hala memurların alacağı zam belli olmadı (gerçi kimseyi tatmin etmiyor ama).  Her yıl toplu görüşme...

Kapat