trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Merkezi Hastane Randevu Sistemi İnternet Uygulaması

Merkezi Hastane Randevu Sistemi İnternet Uygulaması

Hayatımıza internetin iyiden iyiye yerleşmesi ile hastanelerden online randevu alma sistemi de değişti. Artık Merkezi Hastane Randevu Sistemi var.

Daha önceleri kullanılan internetten randevu sistemi berberinde aksamalar ve eksiklikleri de getiriyordu. Eskiuygulamaya  göre her şehrin hastaneleri özel bir randevu sitesine sahipti. Her hastane için farklı web siteleri kullanılmaktaydı. Ankara, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Eskişehir vb iller için devlet hastaneleri, SSK hastaneleri için ayrı siteler üzerinden randevu için gün ve tarih alınmaktaydı.

Bu sistemde karışıklılar olmakta ve sistem tam anlamı ile kullanılamamaktaydı bunu  önlemek ve muayene randevu alımını daha kolaylaştırmak adına tüm hastaneler tek bir Merkezi Hastane Randevu Sistemi adı altında birleştirildi.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi İnternet Uygulaması Nasıl kullanılacak?

Hangi şehirden hangi hastaneden randevu alacak iseniz http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Ancak randevu alma işlemini yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için de üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir.

Randevu almak için giriş yaptığınızda karşınıza TC kimlik no dışında bir de sizden parola istenecektir.  Buradaki bölümü doldurmanız için üyelik formundan kendinizin belirleyeceği şifreyi “parola”  bölümüne girmeniz gerekmektedir. Yukarıdaki resimde kırmızı ile yuvarlak içine alınan yere tıklayarak üyelik işlemini başlatabilirsiniz. 

Üyelik işlemindeki parola ve gereken bilgileri yukarıdaki formda uygun şekilde doldurmanız gerekmektedir. Burada belirleyeceğiniz parola giriş ekranından giriş yapacaksınız TC kimlik numaranızla. TC kimlik numarası ve şifrenin doğru girilmesinin ardından şehir seçimi yaparak başlıyorsunuz randevu almaya. Sonrasında karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır

İl, ilçe seçimi, hastane belirleme, klinik seçme, işlemlerininin yanı sıra “Hekim Ara” butonu ile de doktor tercihi yaparak istediğiniz doktorda muayene olabilirsiniz.

Allah Acil Şifalar versin Geçmiş olsun…

Bir önceki yazımız olan Google Web Mağazası Türkçe Uygulamalar başlıklı makalemizde chrome temaları, crome temaları ve google chrome hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, İnternet
Google Web Mağazası Türkçe Uygulamalar

Dünyanın en fazla kullanılan arama motoru olan Google'nin Goggle Chrome Web Mağazasında birçok Türkçe Uygulamaya ulaşmak mümkün. İçerik geliştiriciler ise tasarladıkları...

Kapat