trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

MEB Mebbis Uygulamaları

MEB Mebbis Uygulamaları

Günlük yaşamda internetin kullanım kolaylığı  insanların hayatının vazgeçilmezlerinden biri olmasına sebep oluyor. Bir çok işi internet üzerinden yapmaktayız, örnekleri çoğaltmak o kadar kolay ki ben en fazla internet bankacılığı, alışveriş ve mesleğimiz gereği mebsis uygulamalarında kullanıyorum.

Mebbis: İdarecilerin ve öğretmenlerin kullandığı Meb bilgi giriş ve bilgi öğrenme sistemi.

MEBBİS Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısaltılmış adıdır. Çeşitli modüllerden oluşur.

MEBBİS uygulamarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

MEBBİS’ oluşturan modülleri şöyle sıralayabiliriz;

Personel İşlemleri, e-okul, Devlet Kurumlari Modülü, e-Yatırım İşlemleri, Meis Modülü, Meis Sorgu Modülü, e-Alacak Modülü, e-Burs Modülü, Evrak Modülü, Hizmetiçi Egitim Modülü, Kitap Seçim Modülü, Döner Sermaye Modülü,EgiTek Sınav Modülü, IOMY Yolluk Modülü, MTSAS Modülü, Özel Öğretim Kurumları Modülü, Özürlü Birey Modülü, RAM Modulu, TKB Modülü, Beden Eğitim Spor İzcilik, Performans Ölçme Degerlendirme, Bilgisayarlı Eğitime Destek, MEB İnternete Erişim Modülü, Öğretmene Hizmet Modülü, Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Modülü, Yönetici Modülü, Açık Öğretim Kurumları, Halk eğitim, e-yurt gibi bir çok modüle ulaşabilirsiniz.

Adey Ridef İşlemleri ile ilgili yazımıza ve dosyalara ulaşmak için. ADEY-RİDEF

Bir önceki yazımız olan Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde adey, aşamalı devamsızlık ve e-okul hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Romeo_1903 dedi ki:

    Mebbis’te ki bilgilerin daha sık ve sağlıklı bir şekilde güncellenmesi gerek…

  2. gokhan dedi ki:

    Bazı düzenlemelerin yapılması gerekiyor…

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Öğretmen
Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim Sistemi, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen, farklı mekânlardaki öğrenci, öğretmen ve eğitim materyallerinin web teknolojileri aracılığıyla bir araya...

Kapat