trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

MEB Aralık 2011 eş özür durumuna bağlı yer değiştirme takvimini açıkladı

MEB Aralık 2011 eş özür durumuna bağlı yer değiştirme takvimini açıkladı

2009 yılında eş durumu özür grubundan Şırnak_Ankara arasında yer değiştirmiş ve o sancılı süreci yaşamış biri olarak eş özründe her türlü kolaylığın yapılmasından yanayım. Tabi ki yasal süreci tamamlamış olmak kaydıyla. Hele de arada çocuk varsa bu gerçekten de kötü oluyor. İnşallah bu sorunların hepsi çözülür.

MEB duyurusunu yaptı. Öncelikle Basın açıklaması, açıklamaya göre bu seneye özgü bir uygulama olacak.  Bu konu ile ilgili MEB basın açıklaması.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 14.09.2011 tarihli 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığın Teşkilat ve Görevleri hakkındaki Kanun Hükmündeki Kararnamede personele ilişkin hükümlerden atamayla ilgili 37. maddede belirtildiği üzere “bakanlıkça belirlenecek özür grubuna bağlı yer değiştirmeler yaz tatillerinde yapılır” hükmü uyarınca 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren 2012 Eylül ayında atamalar gerçekleştirilecektir. Ancak kanun hükmünde kararnamenin 2011’de yürürlüğe girmiş olmasından dolayı herhangi bir mağduriyete yol açmaması için gerekli tedbirler alınmıştır. Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizden eş durumu özrü bulunanlardan; adaylık ve eşinin sigortalılık süreleri bakımından 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla gerekli şartları taşıyacak olanların, 2011 yılına mahsus olmak üzere sadece eş durumuna bağlı yer değiştirme başvurularının 19-28 Aralık 2011tarihleri arasında elektronik ortamda alınmasına, atama işleminin ise 30 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Atananların ilişik kesme ve göreve başlama işlemleri 20 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlayacak olup yarıyıl tatili içinde tamamlanacaktır.

Eş özür durumundan yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenlerimiz, Bakanlığımızın http://ikgm.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak olan Öğretmenlerin Eş Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu (Aralık-2011)hükümleri çerçevesinde başvuru yapmaları ve gelişmeleri takip etmeleri gerekmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Başvuru süreci ile ilgili MEB açıklaması

Bakanlık makamınca, Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizden eş durumu özrü bulunanlardan; adaylık ve eşinin sigortalılık süreleri bakımından 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla gerekli şartları taşıyacak olanların, 2011 yılına mahsus olmak üzere sadece eş durumuna bağlı yer değiştirme başvurularının 19-28 Aralık 2011 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmasına, atama işleminin ise 30 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Atananların ilişik kesme ve göreve başlama işlemleri 20 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlayacak olup yarıyıl tatili içinde tamamlanacaktır.

Eş özür durumundan yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenlerimiz, Bakanlığımızın http://ikgm.meb.gov.tradresinde yayınlanacak olan Öğretmenlerin Eş Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu (Aralık-2011)hükümleri çerçevesinde başvuru yapmaları ve gelişmeleri takip etmeleri gerekmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.13/12/2011

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Bir önceki yazımız olan 2012 Ocak Dönemi Öğretmen Maaşları Hakkında! başlıklı makalemizde 2012 Öğretmen maaş artışı, Maliye Bakanı Öğretmen Maaşı Açıklaması ve mehmet şimşek öğretmen maaşı artış açıklaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Öğretmen
2012 Ocak Dönemi Öğretmen Maaşları Hakkında!

Bugün Memurlar.net te bir haber okudum. Haberin içeriği çok tartışılan!!! Öğretmen Maaşlarıydı. En düşük memur maaşlarından olan öğretmen maaşları için....

Kapat