trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

LYS-YGS Ek yerleştirme ne zaman olacak? Kimler başvurabilir?

LYS-YGS Ek yerleştirme ne zaman olacak? Kimler başvurabilir?

Geçtiğimiz günlerde ÖSYM 2013 LYS-YGS yerleştirme sonuçlarını açıkladı ve kimisi mutlu oldu hayalini kurduğu bölüme girdi kimisi de yerleşemedi. İşte yerleşemeyen adayların ikinci umudu Ek Yerleştirmeler. Peki, Ek Yerleştirmeden kimler yararlanabilir, Ek Yerleştirmeden Nasıl Yararlanılır, Ek Yerleştirmeye Kimler Başvurabilir? bu soruların cevapları bu yazımızda.

Açık öğretim fakültesi dışında, 2 yıllık ya da 4 yıllık herhangi bir bölümü kazanan aday ek yerleştirmeden yararlanamaz. Açık öğretimin kontenjansız bölümlerine yani; barajı geçen herkesin başvurabileceği bölümleri kazanan adaylar isterlerse ek kontenjan programından yararlanabilirler. Bunun dışından herhangi bir bölümü kazanan aday, kayıt yaptırsın ya da yaptırmasın , ek yerleştimeden yararlanamaz.

ösymEk yerleştirme ne zaman başlayacak? Bir yükseköğretim programına yerleşen adayların kayıtları 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Kayıt süresi bittikten sonra üniversitelerden boş kalan kontenjanlar ve açıklama sonucu kayıt yapılmayan kontenjanlar toplanarak ek yerleştirmeye ait olan sayı belirlenecek ve Eylül ayının sonuna doğru 2013 ÖSYS Ek yerleştirme Kılavuzunu yayınlayacak. Birinci yerleştirmelerde yerleşemeyen adaylar bu ek tercihlerde yerleşebilecektir.

Bir önceki yazımız olan 2013 KPSS Sonuçları Açıklanma Sayfası başlıklı makalemizde 2013 KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?, 2013 ÖSYM KPSS ve KPSS sonuçları açıklanacak mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
2013 KPSS Sonuçları Açıklanma Sayfası

2013 KPSS 6-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleşti, memur olma hayali kuran bir çok öğretmen ve memur adayı bu günlerde KPSS sonuçları...

Kapat