trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

LYS Sınav Başvurusunu Kaçıranlar İçin Son Şans Başvurular Uzadı

LYS Sınav Başvurusunu Kaçıranlar İçin Son Şans Başvurular Uzadı

LYS sınavına girecek öğrenciler dikkat! 24 Nisan 2012 tarihinde başlayan 2012-LYS’lere başvurular, 30 Nisan 2012 tarihinde tamamlanmıştır. Bu süre içerisinde başvuru yapamayan adaylar, aşağıda belirtilen sürelerde başvurularını yapabileceklerdir.

Bankalara sınav ücretini yatırma işlemi 3 Mayıs 2012 Perşembe günü saat 17.00’de sona erecektir.

ÖSYM Basın Duyurusu

24 Nisan 2012 tarihinde başlayan 2012-LYS’lere başvurular, 30 Nisan 2012 tarihinde tamamlanmıştır. Bu süre içerisinde başvuru yapamayan adaylar, aşağıda belirtilen sürelerde başvurularını yapabileceklerdir.

2012-LYS’lere başvuru yapmak isteyen adaylar,  2-3 Mayıs 2012 tarihlerinde ilgili bankalara sınav ücretini yatıracaklardır. Bankalara sınav ücretini yatırma işlemi 3 Mayıs 2012Perşembe günü saat 17.00’de sona erecektir.

Bu süre içinde sınav ücretini yatıran adaylar ile daha önceki başvuru süresi içinde sınav ücretini yatırmış ancak, başvuru işlemini tamamlayamamış adaylar, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak veya bir Başvuru Merkezi aracılığıyla başvurularını yapacaklardır.

Bu başvuru süresi, 2 Mayıs 2012 Çarşamba günü saat 15.00’te başlayacak; 4 Mayıs 2012 Cuma günü ÖSYM Başvuru Merkezlerinde saat 17.00’de, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak başvuru yapacaklar için saat 23.59’da sona erecektir.

Bu süreler kesinlikle uzatılmayacaktır.

Başvurusunu İnternet üzerinden bireysel olarak yapacak adaylar, “Başvurunuz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerektiği konularında önemle uyarılmaktadır. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ve işlemlerini eksik yapmaktan çekinen adayların başvurularını bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapmaları yararlarına olacaktır.

Adaylar, başvuru işlemini tamamladıktan sonra, 2012-LYS başvuru bilgilerini ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden mutlaka kontrol etmelidir.

Bir önceki yazımız olan Okul Sütü Projesi Başladı başlıklı makalemizde okul sütü ve zehirlenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. veysel dedi ki:

  ben elimde olmayan sebeplerden dolayı lys başvuru tarihini kaçırdım ne yapabileceğim hakkında bir fikri olan var mı

  1. gokhan dedi ki:

   bu tarihide kaçırmışsanız yapacak bir şey yoktur.

 2. mücahit dedi ki:

  lys başvuru tarihleri sırasında hastaydım ve haberim olmadı başvurudan ve şuan çok mağdur durumdayım ve bunalımdayım .. 2. bir ek süre istiyorum ben ve benim durumumdaki arkadaşlarım adına .. ilgili kişilerin sesimizi duymasını istiyoruz..

 3. müge dedi ki:

  bankaya ücret yatırıldı fakat kayıt yapılmadı ne yapmam gerekk 2.oturuma girebiliyomuyum ?

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Güncel
Okul Sütü Projesi Başladı

Bugün okul sütü projesi kapsamında sınıfımda sütleri beslenme saatinde dağıttık. Hepsi de afiyetle içti. Proje de emeği geçenlere teşekkür etmek...

Kapat