trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Keşanlı Ali Destanı Kanal D Yeni Dizi

Keşanlı Ali Destanı Kanal D Yeni Dizi

Nejat İşler’den başarılı olacak bir dizi çalışması geliyor. Son dönemin popüler dizi konuları geçmişi anlatan dizilerdi, bu paralelde Nejat İşler ve Belçim Bilginin başrollerini paylaştığı Keşanlı Ali Destanı isimli dizi de geçmişi günümüze aktaracak bir çalışma olacak. Çok Yakında Kanal D ekranlarında izleyebileceğiz.

Haldun Taner’in aynı isimli eserini “bi’ damga yersin, bi’ ömür taşırsın” sloganı ile karşımıza çıkan Keşanlı Ali Destanı’nın konusu ise şöyle:

İstanbul 1959.. Hikayemiz Sineklidağ isimli bir kenarmahallede geçer. Keşanlı Ali anasıyla yaşayan bir delikanlıdır. Çocukluktan sevdalı olduğu Zilha da dayısıyla bir başına yaşar. Zilha da Ali’ye sevdalıdır ama kader onları bir türlü bir araya getirmez.

Ali askerden dönüp Zilha’yı dayısından isteyince, Zilha’nın üçkağıtçı dayısı Çamur İhsan ondan yüklüce bir başlık parası ister. Ali, Zilha’yla birlikte olabilmesi için gerekli olan parayı kazanmanın yollarını arar. Zilha’ya talip olan Sipsi’nin ise Çamur İhsan ile arası iyidir. Sipsi mahalledeki Manyak Cafer, Çakal Rüstem ve Teke Kazım’ın çeteleşmesinin de göbeğinde olan, onlara yakın bir isimdir. Sipsi tarafından planlanıp Manyak Cafer’e yaptırılan cinayet bir şekilde Ali’nin üzerine kalır. Üstelik öldürülen kişi Ali’den asla ödeyemeyeceği miktarda başlık parası isteyen Zilha’nın dayısı Çamur İhsan’dır. Böylece katilin Ali olduğu yönündeki şüpheler güçlenir ve Ali suçsuz yere hapse girer.

Hapisteyken sesini yükseltmedikçe ezildiğini tecrübe eden Ali, insanların etraflarındakileri ezerek saygınlık kazandığını fark eder ve kendisine yapılan haksızlıklara bir son verip yeni bir kişilik kazanır. Ali artık anlı şanlı Keşanlı Ali’dir. Namı hapishaneden mahalleye kadar yürümüştür. Mahalledeki haksızlıklara, zulme karşı bir kahraman arayışında olan halk onun hapishaneden çıkışını beklemektedir. Afla kurtulan Ali’nin mahalleye gelişi herkesin umudu olmuştur. Ali artık eskisi gibi değildir. Karşısında halktan sürekli haraç kesen Çakal Rüstem ile Teke Kazım vardır. Diğer yanda da dayısının katiline sevdalı Zilha’sı. Ali Sineklidağ’da yeni bir düzen kurmaya çalışırken sevdiğini kendine inandırabilecek midir? Eski günlerdeki naif aşkına kavuşabilecek midir?

Eser:Haldun Taner
Plato Dekor Uygulama:Hakan Yarkın
Sanat Yönetmeni:Murat Güney
Kostüm Tasarım:Nesrin Ayaz
Yapım Koordinatörü:Selim Eltaş
Yardımcı Yönetmen:Günay Günaydın
Müzik:ARIA – Bora Ebeoğlu, Cengiz Onural, Cenk Erdoğan, Ceyda Pirali
Görüntü Yönetmeni:Selahattin Sancaklı
Senaryo:Özen Yula & Özlem Havuzlu
Uygulayıcı Yapımcı:Emel S. Aksoy
Dramalar Direktörü:E. Ayşe Durmaz
Genel Koordinatör:Özge Şen
Yönetmen:Çağan Irmak

KARAKTERLER

Nejat İşler- ALİ
Belçim Bilgin- ZİLHA
Hale Akınlı- HASİBE
Mihriban Er – ŞERİF
Şamil Kafkas- İZMARİT
Tuğrul Tülek- SİPSİ
Algı Eke- FEHİME
Ayberk Pekcan- TEKE KAZIM
Beyti Engin- ÇAKAL RÜSTEM
S. Devrim Yakut- RUKİYE
Burcu Salihoğlu- FADİME
Hülya Gülşen Irmak- MELAHAT
Semah Tuğsel- RAZİYE
Yavuz Sepetçi- ÇAMUR İHSAN
Turgut Tunçalp – MANYAK CAFER
Ezgi Tombul- AYFER
Meltem Savcı- NEZAHAT
Selin İşcan- SUZAN
Nuri Gökaşan- HULUSİ

Bir önceki yazımız olan Yetenek sizsiniz Görkem Ural BeatBox Performansı başlıklı makalemizde görkem ural, görkem ural beatbox izle ve görkem ural beatbox show hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla TV & Medya
Yetenek sizsiniz Görkem Ural BeatBox Performansı

Yetenek sizsinizin bu gece yayınlanan bölümünde izlediğimiz Görkem Ural BeatBox performansı Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı'nın iyi mi kötü mü tartışması...

Kapat