trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Keith Haring

Keith Haring

Google’nin 4 Mayıs’a özel olarak hazırladığı doodle, Keith Haring logosu oldu. Peki Keith Haring Kimdir. İşte Keith Haring Biyografisi ve Hakkında Bilgiler:

Keith Haring 4 Mayıs 1958 tarihinde dünyaya gelmiştir;  16 Şubat 1990 tarihinde hayata gözlerini kapatmış bir grafik sanatçısıdır.

1988 yılında yakalandığı AIDS hastalığına karşı verdiği mücadeleyi kaybederek  16 Şubat 1990 yılında hayata veda etmiştir.

Keith Haring’in kariyer hayatı, New York alt geçitlerine tebeşir ile çizdiği grafikler ile başladı. Yaptığı çizimler Tseng Kwong Chi adlı fotoğrafçı sayesinde ün kazandı ve bu zaman zarfında “The Radiant Baby” emekleyen bebek simgesi onun sembolü haline geldi. Onun çizimleri hayata dair önemli mesajlar vermekteydi. 1980 yılında New York’daki Club 57′de eserlerini sergilemeye başladı. 1981 yılında  kara kağıt üzerine ilk kabataslak tebeşir çizimlerini yapmış oldu. 1981 – 1982 yılları arasında ilk özel sergisini Tony Shafrazi sanat galerisinde yaptı. Bu arada  Kenny Scharf, Madonna, Futura 2000 ve Jean-Michel Basquiat gibi ünlülerle arkadaş oldu.

Bir önceki yazımız olan 27 Nisan Türkiye Geneli İnternet Kesintisi, Türkiye'de internet çöktü başlıklı makalemizde 27 nisan internet, internet çöktü ve internet neden kesildi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Mehmet dedi ki:

    Araştırılması gereken bir sanatçı.Bilgi için teşekkürler 🙂

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel, İnternet
LYS Sınav Başvurusunu Kaçıranlar İçin Son Şans Başvurular Uzadı

LYS sınavına girecek öğrenciler dikkat! 24 Nisan 2012 tarihinde başlayan 2012-LYS’lere başvurular, 30 Nisan 2012 tarihinde tamamlanmıştır. Bu süre içerisinde başvuru yapamayan...

Kapat