trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Kar Tatiline Uyanmak

Kar Tatiline Uyanmak

Öğrenciyken beklerdik hadi kar tatili olsun diye, nasıl da sevinirdik. Her sabah camın önünde tıkırdayan kuşlar yok çünkü her yer kar, ama yine de bünyenin alışkın olması nedeniyle erkenden uyandık. Camdan baktığımda gece karın şiddetini daha da arttırarak yağdığını anlamak için meteoroloji uzmanı olmaya gerek yok. Otoparktaki arabamın tavanından anlamak mümkün.

Şuan düşünüyorum çocuk olsaydım keşke, çıkıp dışarıda koşturup oynasaydım. Ama annem izin vermezdi ki böyle havada çıkmama. Dışarıda yoğun bir yağışla birlikte fırtına beraberinde karları bir o tarafa bir bu tarafa savuruyor. Sizde öyle yapın çocuğunuzu dışarı göndermeyin.

Birde bu yağış 2006 kışını hatırlattı. Şırnak Uludere Yemişli Köyünde kurban bayramı arefesinde 36 saat bir fiil yağan kar sonucu ile dört gün elektriksiz, yolsuz bir zaman geçirmemiz. Ne kadar da çok anısı varmış bu kar fırtınasının.

Bir yandan da düşünmeden edemiyorum hadi bugünü kurtardık peki yarın. 1 Mart sabahına neler olacak, Ankara’da kar esareti devam edecek mi, öğrenciler kar tatili olsun diye dua edecek mi (tabi ki edecek). Öncelikle Allah bilir, sonra meteoroloji uzmanları ve son olarakta Valilik.

29 Şubatın kar tatili olmayacağını düşünüyorduk çünkü daha önceki karlarda tatil olmamıştı. Ancak bu işin uzmanları bu işi biliyormuş kardeşim. Teşekkür ederiz bu karara katkısı olan kişilere…

Gün boyu Ankara Valiliği internet sitesinde takip edeceğim belirli aralıklarla. 1 mart Perşembe günü okullar tatil olursa ilk duyuranlardan biri yine blogumuz olacak…

Saat:15:10 Ankara valiliğinden bir açıklama gelmedi daha. Ben şuan Mamak’tayım burda bir yandan tipi bir yandan kar çok kötü bir durum var. Yorum bölümüne bulunduğunuz yerde durumun nasıl olduğunu bildirebilirsiniz.

Bu şekilde devam edecekse mutlaka 1 Mart Perşembe günüde tatil olur.

ANKARA’DA OKULLAR PERŞEMBE GÜNÜ DE TATİL”

“ANKARA’DA ENGELLİ KAMU PERSONELİ
PERŞEMBE GÜNÜ DE İDARİ İZİNLİ ”

Ankara Valiliği; Ankara İlinin dün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girmesi ile birlikte ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ile aralıklarla kar yağışının Perşembe günü de devam edeceğinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarından anlaşılmasıyla, olası olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm vatandaşları tedbirli olmaları hususunda uyardı.

Ankara Valiliği açıklamasında, beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin özelikle buzlanma ve don olayına sebep olacağı ve ayrıca aralıklarla kar yağışının devam edeceğinin beklendiği değerlendirildiğinden; Ankara İl Hıfzısıhha Kurulunun 29.02.2012 ve 3 sayılı kararı ile 01 Mart 2012 Perşembe günü de İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanların ve de engelli personelin idari izinli sayılması; resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşler ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin de 01. Mart 2012 Perşembe günü tatilin 1 ( bir) gün daha uzatılması kararlaştırılmıştır.” denildi.

Valilik açıklamasında, bölgemizde hafta sonuna kadar aralılarla devam edecek olan kar yağışı ile birlikte özellikle meydana gelebilecek don ve buzlanma nedeniyle ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları ifade edilerek; ” Cuma sabahından itibaren başta öğrenci velileri olmak üzere eğitim-öğretim kurumları yöneticilerinin; öğrencilerimizin sağlıklı ve ulaşım güvenlikleri ile eğitimlerinde sürekliliğinin olumsuz etkilenmemesi bakımından gerekli tedbirleri almaları” istenerek, “Sürücülerin araçlarına kar tipi lastikleri takmaları, araçlarında çekme halatı ve zincir bulundurmaları ile vatandaşlarımızın toplu taşım araçlarını kullanmalarının yararlı olabileceği” vurgulandı.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Bir önceki yazımız olan 8-Megabit İnternet Hızı Kandırmaca mı? başlıklı makalemizde 8 mb internet ve smile müşteri hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. gokhan dedi ki:

    mamak tarafı çok kötü.

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, Güncel
Ankaralılar dikkat yollar çok kötü

Kadın yoksulluğuyla mücadele vermeye ilişkili olarak geliştirilen çeşitli teorik yaklaşımlar yer almaktadır. Bunlardan ilki uygun fiyat büyümenin yoksulluğu azaltacağıdır. Bu...

Kapat