trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Kamil Sönmez hayatını kaybetti

Kamil Sönmez hayatını kaybetti

Sevilen kişiliği ile Türk halk müziği sanatçısı Kamil Sönmez hayatını kaybetti. Kamil Sönmez kimdir?

Kamil Sönmez (d. 1947, Perşembe, Ordu), asıl adı Kamil Sönmer’dir. Çoğunlukla Karadeniz türküleri seslendiren Türk halk müziği sanatçısı ve sinema, tiyatro oyuncusu.

kamil-sonmez-kimdirİlköğretimini Giresun’da tamamladıktan sonra, Ankara Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümüne girdi. 1966-1968 yılları arasında askerlik görevini yaptı. Askerlik sonrası Avni Dilligil Tiyatrosu’nda profesyonel tiyatro oyunculuğuna başladı. Sırasıyla Ankara Sahnesi ve Ankara Kardeş Oyuncular Tiyatrosu’nda çalışmalarını sürdürdü. Tiyatro’da oyunculuğunu sürdürürken Zülfü Livaneli’nin yapımcılığında ilk plağı olan İnce Memed – Hekimoğlu ile şarkıcılığa başladı. Sonra halk türküleri sınavını kazanarak radyoya girdi. Karadeniz türkülerinin en önemli sanatçılarından biri oldu. Bu sırada sinema filmlerinde de rol aldı. 1999 yılında Kültür Bakanlığı’nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

Kamil Sönmez, 20 Aralık 2012’de hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
Tasarruflu Doğalgaz Kullanımı, Püf Noktalar

Evleneli nerdeyse 4 yıl olacak ama bir gün olsun ne alt katımızda ne de üst katımızada adam akıllı doğalgaz kullanılmadı....

Kapat