trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Kaç Gb iPad Almalıyım

Kaç Gb iPad Almalıyım

Hangi model İPad alacağıma karar verdim ancak hangi kapasite kaç Gblık İPad alacağıma karar veremedim diyorsanız bu yazımızı okuduktan sonra karar vereceğinizi düşünüyoruz. Kaç GB İpad almalı, ipadi kaç gb almalı, yeni İpad alırken kaç gb tercih etmeli, yeni ipad 16 GB yeter mi?

ipad kaç gb almalı

Hepimizin bildiği gibi Apple İPad’lerimizin belleğini sonradan artırma şansımız bulunmuyor. Kapasite seçimi yapacağımız İPad modelimiz kalıcı olup, yaşayacağımız pişmanlık hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

Bu sebeple tavsiyemize bütçemizin izin verdiği en yüksek kapasiteli ipad’i almak olacaktır. Su anda en düşük kapasiteli model 16 gb olup 32 gb olan İPad modelleri ile 300 ile 500 TL arasında fark bulunmaktadır.

Yeni iPad Air modelini incelemek için Media Markt mağazasına gittim teşhir ürünler arasında 16 Gblık model bulunuyordu. İncelemeye başladım hemen hemen popüler olan araba yarışlarının tamamı yüklüydü, Apple tarafından sunulan ücretsiz uygulamalar da yüklü bulunuyordu. Bir iki tane uygulama açmaya çalıştığımda yetersiz alan gibi bir uyarı verdi. Sonuç olarak 16 Gblık model alıyorsanız çok fazla uygulama kullanmayacağım sadece internet mail, sosyal medya kullanırım diyorsanız 16 gblık İPad size yeter. Aşağıda yer alan resimde boş 32 GB İpad Air modelinin hafıza durumu yer almakta, görüldüğü gibi  1.3 GB kullanılan 26.2 GB ise boş alan bulunmakta. 32 GB İpad modelinde kullanabileceğiniz 26.2 GB bulunmakta.

ipad air hafıza durumu kaç gb

Ancak bol miktarda müziklerinizi depolamaz, fotoğraflarınızı zaman zaman bilgisayarınıza kopyalamanız durumunda 32gb iPad in yeteceği düşüncesindeyiz.

Günümüzde uygulama boyutları oldukça arttı, artmaya da devam ediyor. Bir de müzik, video, fotoğraflarınızı biriktirmeniz durumunda ciddi gigabayt sorunu yaşayabilirsiniz. 16gb boyutunda iPad oldukça kısıtlayıcı olacaktır.

Umarız yazımız 16 Gblık mı olsun 32 gibi mı olsun gribi sorularla meşgul eden okuyucularımıza çözüm olmuştur. Kapasiteye karar verirken tamamen bütçe ile ihtiyaçlarımıza göre karar vermeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Apple Store Türkiye Lazer Baskı başlıklı makalemizde apple baskı, apple lazer baskı ve iphone lazer baskı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel
Apple Store Türkiye Lazer Baskı

Apple sonunda ülkemizde resmi Apple Mağazasını açtı. Mağazanın açılması ile birlikte apple store üzerinden kullanıcılar özel avantajlardan faydalanmaya başladı. Bu...

Kapat