trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

İlkokul 4. sınıflara Takdir ve Teşekkür belgesi verilecek mi?

İlkokul 4. sınıflara Takdir ve Teşekkür belgesi verilecek mi?

Öğrencilerin karneleri ile beraber dört gözle bekledikleri hediyenin başında yıl boyunca çalışmalarının ödülü olan Takdir ve Teşekkür gelmektedir. Bu sene yeni eğitim sistemi ile birlikte not işlemleri büyük ölçüde sona ermiş ve özellikle 4. sınıf öğrencileri bu sene Takdir ve Teşekkür Belgesi verilecek m? sorusunu sormuşlardır.

Okullarda verilecek ödüller Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller” başlıklı 107. maddesindeki açıklamalara göre verilmektedir.

Yönetmelikteki İlgili Madde:

“Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller
Madde 107: Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler;

a) Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür,”

b) 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname,”

c) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar “Üstün Başarı” (EK-7),

ç) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar “Başarı” (EK- 7/1)

Belgesi ile ödüllendirilir.

Ayrıca, ilköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,

b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren

öğrenciler “Onur Belgesi” (EK-8) ile ödüllendirilir. Bu ödüller, e-okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulunun toplantı tarih ve karar numarası ödül belgesinin tarih ve numarası olarak kabul edilir.”

Buna göre ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine sadece Onur Belgesi verilebilmektedir. 4. Sınıflar bu sene Takdir ve Teşekkür Belgesi alamayacaklar.

Bir önceki yazımız olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Örnek Sorular başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. açılay dedi ki:

    ben yine takdir alıcam ve üstün başarı belgesi süperrr :23:

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Örnek Sorular

ÖSYM'nin yapacağı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Örnek Soruları yayınlandı. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları...

Kapat