trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

İlköğretim Okulları İçin Aşamalı Devamsızlık Yönetimi ADEY RİDEF İşlemleri

İlköğretim Okulları İçin Aşamalı Devamsızlık Yönetimi ADEY RİDEF İşlemleri

Okul çağındaki bir çocuğun okul ortamından uzak  kalması kadar vahim bir durum yoktur. Ülkemizde zorunluğu eğitim çağındaki çocukların okula devamları sağlanmalıdır. Bu sebeple MEB, risk altındaki çocukların okula düzenli devamlarını sağlamak, okul içi devamsızlığın erken tanılanmasını ve bireyselleştirilmiş müdahaleleri belirlemek amacıyla çeşitli çalışmalar yapmış ve geliştirilen “Aşamalı Devamsızlık Yönetimi Modeli” konulu Genelge ile bunu duyurmuştur.

“Aşamalı Devamsızlık Yönetimi Modeli Genelge”

“Aşamalı devamsızlık Yönetimi Modeli Uygulama Kılavuzu”

Aşamalı devamsızlık yönetimi kapsamında e-okul üzerinde ilgili modül açıldı. Açılan modül üzerinde her öğrenci için ayrı ayrı doldurulması gereken formlar bulunmaktadır. Sınıf bazında tüm öğrenciler için doldurulacak formları bilgisayar başından dolduramayacak üyelerimiz ve tüm öğretmen arkadaşlarımız için formlar hazırlanmıştır.

Icon of Adey-Ridef Formları Adey-Ridef Formları (60.9 KiB)

RİDEF ADEY İŞLEMLERİ FORMLARI  dosyasını yukarıdan indirerek sınıfınızda uygulayabilirsiniz. Son gün….?

Bir önceki yazımız olan MEB Mebbis Uygulamaları başlıklı makalemizde adey, e-okul ve ilsis hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. Romeo_1903 dedi ki:

    Bu yararlı paylaşım için çok teşekkürler Hocam…

  2. Romeo_1903 dedi ki:

    Sistemin hala tam oturmadığı gözükmekte. Adey’de aynı işlemleri farklı günlerde defalarca yapmamıza rağmen eğitim birtürlü tamamlandı olarak gözükmemekte.

  3. crn dedi ki:

    kesinlikle 15 defa falan yaptım kaydetmiyor yani tamamlanmadı görünüyor ne zaman düzelecek bu bıktım artık ridefte aynı soruları cevaplamaktan

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Öğretmen
MEB Mebbis Uygulamaları

Günlük yaşamda internetin kullanım kolaylığı  insanların hayatının vazgeçilmezlerinden biri olmasına sebep oluyor. Bir çok işi internet üzerinden yapmaktayız, örnekleri çoğaltmak...

Kapat