trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

İki araç arasına paralel park nasıl yapılır?

İki araç arasına paralel park nasıl yapılır?

Ehliyet sınavlarına getirilen yönetmelikte artık ehliyet almak zorlaştı ve sınavda geri geri iki araç arasına paralel park ettirilerek sürücü adayı test aşamalarından geçiriliyor. Bugün okul çıkışı alışverişten gelirken Ankara’nın meşhur direksiyon eğitim güzergahlarından olan Doğukent Caddesi üzerinde bir çok sürücü adayını iki araç arasına pardon daha doğrusu iki duba arasına paralel park çalışması yaparken gördüm.

Ben 13 yıl önce ehliyet alırken ne Doğukent Caddesi, ne arabalar ne de sınav bu şekildeydi hepi topu 200 metre araba sürmüş o şekilde sınavı başarı ile geçmiştik. Tabi bu gelişmeler olumlu anlamda bizleri mutlu ediyor. trafikte ne kadar bilinçli sürücüler olursa o kadar iyi.

Gelelim konumuza; sürücülerin en çok zorlandığı ve arabalarımın genelde benim tarafımdan olmayan genelde iki araç arasına paralel park etme konusunda çok tecrübeli!! olan sürücü arkadaşlarımız tarafından imzalarının bırakıldığı olay olan iki araç arasına paralel park konusuna. Bu konu gerçekten zor bir konudur insanların özellikle büyükşehirlerde bir taraflarından ter gelecek derecede strese sokan bir olaydır. Aslında biraz relaks olmakta fayda var zamanla tecrübe edildikçe arabanızın boyutlarına hakim oldukça gelişebileceğiniz bir konu.

paralel-park

Benden size bir kaç tavsiye; kesinlikle iki araç arasına kafadan girmeye çalışmayın eliniz mahkum GERİ GERİ gireceksiniz… İlk başlarda zaten acemisiniz ve girmeyi düşündüğünüz yer aracınızdan baya baya büyük bir yer olsun.

Geri geri gireceğiniz iki aracın öndeki ile aynı hizaya gelip tam paralel olup aranızda büyük bir mesafe bırakmamaya özen gösterin ve tampon hizasında olun. Aracınızda park sensörü varsa sesli veya görüntülü o size büyük ölçüde mesafe konusunda yardımcı olacaktır. Heyecan yapmayın 🙂 eliniz ve ayaklarınız olsun gerisi akar gider zaten…

Alttaki videoda simülasyon destekli çok güzel anlatmışlar inşallah yardımı dokunur…

Unutmadan başka bir öneri daha ben bu kadar uğraşamam derseniz yeni nesil araçlarda opsiyon olarak park asistanı alabiliyorsunuz trafikte gerekli kriterleri yerine getirdiğinizde bir düğmeye basarsınız makyaj aynanızda siz makyajınızı düzeltirken arabanız milimetrik parkını yapar, peki erkekler ne yapsın o arada siz de kafanıza göre takılın size bulamadım bişey 🙂

Bir önceki yazımız olan Nurhayat Dacia Dokker Mantıcı Reklamı başlıklı makalemizde dacia dokker ibrahim postaağası, dacia dokker Kaşık-la Mantıcı Reklamı ve Nurhayat Dacia Dokker reklamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Otomobil
Nurhayat Dacia Dokker Mantıcı Reklamı

Dacia markası bildiğiniz üzere çok büyük yol kat etti. Bunu reklam faaliyetlerinde de görmek mümkün. Dacia reklamlarının popüler yüzü yalan...

Kapat