trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Hayat Devam Ediyor Dizi Film

Hayat Devam Ediyor Dizi Film

Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği “Hayat Devam Ediyor” isimli dizi ilk bölümü ile büyük ilgi topladı. Gerek konusu, gerek dizi filmindeki sahneleri ile ilk bölümü milyonları ekrana kitledi. Daha ilk bölüm yayınlanmadan bazı sahneleri sansürlendi bile.

15 Yaşında iken 70 yaşındaki bir adamla evlenmeye mecbur bırakılan Küçük Gelin Hayat’ın hikayesi anlatılıyor. Ülkemizin inkar edilemez gerçeklerinden birisi olan çocuk yaşta kızlarımızın evlendirilmesi yalın bir dille anlatılıyor.

Hayat Devam Ediyor Dizisinin Konusu:

Çömlekçi İsmail zorla evlendirildiği karısı Kudret’ten dört, aşık olup Kudret’in üzerine kuma getirdiği Cennet’ten ise üç çocuğa sahiptir. İsmail, çömlekçilikten artık para kazanamamaktadır ve birkaç oğlu Siraç ve kızı Zeliha’nın desteğiyle İstanbul’a göç etmeye karar vermiştir. Bu arada ailenin ortanca kızı güzeller güzeli Hayat, yörenin en eski ailelerinden birinin oğlu Kerem’le gizliden aşk yaşamaktadır. Gençlik heyecanı ve aşk ateşi ikisinin de hata yapmasına neden olur ve Kerem’le Hayat evlenmeden önce beraber olurlar.

Aile bunu öğrenince şehrin en zengin, acımasız ve güçlü adamlarından 70 yaşındaki Abbas’ın 15 yaşındaki Hayat’ı istemesini fırsat bilip kızı Abbas’a verirler. Bu olaylar nedeniyle aile, İstanbul’a neredeyse “kaçarak” gidip yerleşir. Ancak büyük şehir onlar için büyük bir tuzaktır. İbrahim ve eşlerinin İstanbul’a bir türlü uyum sağlayamamaları, İbrahim’in çocuklarından Şirin’in şöhret ve para tutkusu, Bekir’in karanlık yollara sapması, bir kolu sakat olan sessiz Malik’in şehirde giderek erozyona uğraması, Hayat’ın küçücük bedeninin ve ruhunun kabuk bağlamasıyla, etrafına ördüğü duvarların arkasında kalması ve acımasız ve sert bir karakter olup çıkması, büyük oğlan Siraç’ın imkansız aşkı, Zeliha’nın ailesi ve aşkı için direnişi gibi iç içe geçmiş durumlar hikayenin temel taşlarını oluşturuyor.

Bütün bunlar sağlam oyuncu kadrosu ve senaryo ile gündeme damgasını vurdu ve vurmaya da devam edecek gibi görünüyor.

Hayat Devam ediyor Dizisi Videoları:

 Hayat Devam Ediyor Dizi Film Müziği

Bir önceki yazımız olan 2011 Bedelli Askerlik Detayları başlıklı makalemizde bedelli 2011, bedelli askerliğe kimler başvurabilir ve bedelli askerlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, TV & Medya
2011 Bedelli Askerlik Detayları

Çıkar mı çıkamaz mı, yaş sınırı ne olacak, bedeli ne olacak? Gibi soruların sonunda bedelli Askerlik tartışması Başbakan Recep Tayyip...

Kapat