trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Grip Nezleden Koruyan Çay Tarifi

Grip Nezleden Koruyan Çay Tarifi

Son bir hafta içinde kış şartları iyiden iyiye kendini hissettiriyor. Soğuklar iyice arttı ama öğle saatlerinde aldatıcı güneş bu günlerde grip, nezle gibi solunum yolları hastalıklarına yakalanmak için birebir ortamı sağlıyor. Vücut direnciniz düşükse grip ya da nezle olmanız içten bile değil.

Kanal D de yayınlanan Doktorum programına konuk olan Dr. Ender SARAÇ, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek grip ve nezleden koruyan çayın tarifini verdi.

Nezle ve Gribe Karşı Korunmak için Çay Tarifi:

Malzemeler: Ekinezya, kuşburnu, hibiskus, zencefil, ıhlamur

Mısır bamyası ya da yabani bamya olarak bilinen hibiskus 2-3 parça olmak suretiyle karışımın hazırlanacağı kaba atılır. Hibiskus çok ekşi olup boya, renk vermekte olup yüksek miktarda C vitamini içermektedir.

Kızılderililerin geleneksel bitkisi ekinezyadan bir tutam ( göz kararınca ) atılmaktadır. Ekinezya bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır.

4-5 adet kuşburnu ilave edilerek ıhlamur yaprağı ya da çiçeği 1 tutam olmak suertiyle karışım içerisine ilave edilir.

Avuç içinin yarısı kadar zencefil, etkisini daha iyi gösterebilmesi için ufak parçalar halinde formülün içerisine eklemelidir.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra üzerine kaynar su ilave edilmelidir. Ağzı kapatılmak suretiyle birkaç dakika demlenmeye bırakılmalıdır. Böylelikle rengini ve kokusunu da vermiş olacaktır. Bundan sonra afiyet ile içebilirsiniz.

Grip ve Nezleden Koruyan Çaydan Ne Kadar Tüketmek gerek?

Soğuk algınlığından koruyan bu karışımı günde 2-3 fincan içilmesi halinde hem bağışıklık sisteminiz güçlenecek, hem de boğazlarınızda bir rahatlama bir yumuşama sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Araç alım-satım noter masrafları-2011 yılı noterlik ücretleri başlıklı makalemizde 2. el oto alım satımı masrafları, 2011 Noterlik ücret tarifesi ve alım-satım noter masrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, TV & Medya
Araç alım-satım noter masrafları-2011 yılı noterlik ücretleri

Geçmiş yıllarda araç alım satımlarında notere gider tonla para verirdik alım-satıma. Bilgiler sisteme elle işlenir ona göre işlemler yapılırdı. İlk...

Kapat