trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Gıdada Hile Yapan 6 Firma

Gıdada Hile Yapan 6 Firma

Son günlerde önce bal üreticilerinin yaptığı sahta bal üretimi ardından ise en çok tüketilen besin grubu olan et ve peynir grubundaki sahtecilik konuşuluyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 6 firmanın taklit ve tağşiş yaptığını belirledi. Bakanlık yaptığı incelemeler neticesinde yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta kanatlı eti, pişmiş dana kavurmada ise tek tırnaklı eti tespit etti. Bunları duydukça insanlığımdan nefret ediyorum. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Okudukça midem bulanıyor.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ifşa ettiği 6 firmanın isimleri ve ürünleri:

KAVURMANIN İÇİNDE AT ETİ

Söz konusu firmaların ürünlerine dönük laboratuvar incelemelerinde, yağlı tulum peynirlerinin içinde bitkisel yağ, pişmiş dana kavurmanın içinde at eti (tek tırnaklı eti), yüzde 100 dana eti sucuğun içinde kanatlı eti ve soyulmuş sosisin içinde yabancı doku ve iç organ tespit edildi. Buna göre, laboratuvar sonucuyla “taklit ve tağşiş” yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firma adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numaraları şöyle:

PEYNİR ÜRETİCİLERİ

-”Hasan Dede” marka yağlı tulum peyniri üreten Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Konya (nişasta ve bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.12.2012) -”Yalçıntepe” marka tam yağlı tulum peyniri üreten Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş Kayseri, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:11.04.2012) -”Güldemce” marka yağlı tulum peyniri üreten Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.01.2013)

ET ÜRETİCİLERİ

-”Yemek” marka pişmiş dana eti üreten Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/Kocaeli, (tek tırnaklı eti) -”Apikoğlu” marka acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti üreten Etsan Gıda Sanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İstanbul, (kanatlı eti tespiti) (parti seri no:4701) -”Uludağ” marka soyulmuş sosis üreten Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İstanbul (yabancı doku, iç organ tespiti) (parti seri no: SN 08–P1)

Bir önceki yazımız olan Facebook Zaman Tünelinden Çıkış başlıklı makalemizde facebook zaman tünelinden çıkış, zaman tüneli iptal ve zaman tünelinden çıkış hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. isa dedi ki:

    Bu hayin tacirleri sınırdışı etmek lazım.Bunalrın hesabını hem devletimize hemde Allaha vereceksiniz.Ayrıca hem kendinizden hemde çoluk çocugunuzdan çıkacak mevlam sahtakar kulundan hesap sorar.özellikle apikogluna hakkımı helal etmiyorum allah bin türlü belasını versin.

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, Güncel
Facebook Zaman Tünelinden Çıkış

Facebook uzun zaman önce zaman tüneline geçmişti. Birçok kişinin beğenmediğini geçmiş yazılarımızda bahsetmiştik. Ancak resmi oalrak hala Facebook zaman tünelini...

Kapat