trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Fırçasız Süngersiz Araba Yıkamak

Fırçasız Süngersiz Araba Yıkamak

Araba yıkamak kimi için terapi gibidir, kimisi için ise en büyük angaryadır. Ben terapi sınıfına giriyorum. Birde arabanıza değer veriyor çizilmesine üzülüyorsanız ve arabanızı kendiniz yıkamak istediğiniz halde uygun mekanınız yoksa yazının devamı tam sizin için. Fırçasız, süngersiz araba yıkama olayına  gelince; evimin otoparkı var ama su büyük bir sorun, evden taşıma suylada değirmen dönmüyor, 2 kova indiriyorsun üstün başın kirleniyor geri malzemeleri topla orası daha beter. Kapalı garajım olsa içine su tesisatı döşetir, amatör basınçlı yıkama makinesi alırım foam lance ile bol köpüklü bir şekilde arabamı yıkardım. Ama bunların hepsi şuan için hayal ürünü.

En kötü iki haftada oto yıkamacıya götürerek arabamı yıkatırdım ama her seferinde eve gelip bir saat kadar daha ince temizlik yapmaz zorunda kalırdım. Bunların hepsi bir araya gelince forumlardan araştırmalarımla, Atas Proteo isimli ürüne ulaştım fırçasız araba yıkamak için birebir. Benzinliklerde 1 tl karşılığı çalışan basınçlı su makineleri de var ya da 2 lira karşılığında su tutturma imkanı olan benzinliklerde var. Hatta yakıt aldığınızda ücretsiz dış yakama yapanlarda. Arabanızı yıkayacağınız anı buna göre ayarlarsınız.

Kullanımına gelince Metro Marketten 6,5 litrelik zirai ilaçlamalarda kullanılan basıçlı pompadan aldım. Atas proteoyu arabaya homojen bir şekilde uygulamak için. Benim gibi amatör kullanım için proteoyu 1/20 oranında sulandırmanız yeterli olacaktır. Yani 5 litre ılık suya 250 ml proteoyu karıştırmalısınız. Bir arabada hepsini kullanmayacaksınız kalanı bir dahaki araba yıkamanızda kullanabilirsiniz 5 litre ile en az 2 araba çıkartırsınız.

Bütün arabaya proteoyu uygulayınca kirlerin aktığını göreceksiniz arabanın üzerinde kurutmadan basınçlı su ile aşağıdan yukarıya doğru arabayı durulamanız gerekiyor. Önemli olan basınçlı su olması gerekiyor. Olay bu kadar ama kurulama bezinizinde iyi olması lazım ki arabanız çizilmesin. Bu konuda uber blue (60×90) temizleme bezini tavsiye ederim.

Bugün hava güzel, yarın bayram temizlik şart 🙂

Öğleden sonra havanın güzelliğini de fırsat bilerek proteo karışımımı hazırlayarak benzinliğin yolunu tuttum. İşte fırçasız süngersiz ilaçlama pompası ile araba yıkamak 😛

 

Bir önceki yazımız olan Chevrolet Reklam Filmleri ve Videoları başlıklı makalemizde 100. yaş videosu, aveo reklam ve chevrolet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. oto yıkama dedi ki:

    arabalarınızı çiziklerden korumak için güzel teknik

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
Chevrolet Reklam Filmleri ve Videoları

Chevrolet ile tanışıklığım ortalama bir yıl öncesine rastlar bu süreçte nerdeyse chevrolet ile yatıp kalktım desem yeridir. Bu bağlamda Türkiye'...

Kapat