trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Eurovision finali kazananı İsveç temsilcisi Loreen

Eurovision finali kazananı İsveç temsilcisi Loreen

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bu yıl 57′ncisi gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması’nın büyük finali 26 Mayıs saat 22.00′da başladı. Ülkemizi temsil eden Can Bonomo ise 18′inci sırada sahneye çıktı. Müthiş bir performans sergileyen Can Bonomo, salondaki izleicileri coşturdu. Yarışmaya katılan tüm ülke sanatçılarının şarkılarını seslendirmesinin ardından birinciyi belirleyecek olan SMS oylamasına geçildi.

Oylama bitiminde yarışmaya katılan her ülkeye canlı bağlantı yapılarak ülkelerin puanlamaları alınarak sıralama şekillendi. Puanlama sonucunda 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda 372 puan alan İsveç’i temsil eden sanatçı Loreen birinci olurken ikinci Rusya, üçüncü ise Sırbistan oldu. Türkiye ise yarışmayı 112 puanla 7’nci olarak tamamladı.

2012 Eurovision’u kazanan şarkıyı izle

 

Can Bonomo final performansını izle

Türkiye’ ye hangi ülke kaç puan verdi?

Türkiye’ye İngiltere, Norveç ve İsrail’den 1, Danimarka’dan 2, Romanya, Avusturya, İsviçre veMacaristan’dan 3, Bosna-Hersek’ten 4, San Marino ve Fransa’dan 5, İsveç’ten 6, Belçika,Bulgaristan ve Gürcistan’dan 7, Malta, Makedonya, Hollanda ve Almanya’dan 8, Arnavutluk’tan 10 ve Azerbaycan’dan 12 puan geldi.
Oylamada Türkiye ise Macaristan’a 1, Malta’ya 2, Yunanistan’a 3, Romanya’ya 4, Arnavutluk’a 5, İsviçre’ye 6, Rusya’ya 7, Makedonya’ya 8, Bosna-Hersek’e 10, Azerbaycan’a 12 puan verdi.

Bir önceki yazımız olan Can Bonomo Yarı Final Performansı başlıklı makalemizde can bonomo eurovision, can bonomo performansı ve can bonomo yarı final hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla TV & Medya
Can Bonomo Yarı Final Performansı

Türkiye Eurovision şarkı yarışmasında ilk elemeyi geçerek finale kalan 10 ülkeden biri oldu. Dün gece Baku Cyristal Hall’de gerçekleştirilen ikinci yarı finalde Litvanya, Bosna Hersek, Ukrayna,...

Kapat