trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Euro 2012’ye Katılacak 16 Finalist Takım

Euro 2012’ye Katılacak 16 Finalist Takım

15 Kasımda yapılan play-off maçlarının bitmesinden sonra EURO 2012’ye katılacak takımlar belli oldu. Çok istesekde Hırvatistan karşısında play-off ilk maçında aldığımız 3-0 lık mağlubiyet sonrası Avrupa Şampiyonasının dışında kaldık.

Ukrayna-Polonya ortaklığında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası, Finaller, 8 Haziran 2012’da Polonya’nın başkenti Varşova’da 19.00’da National Stadı’nda Polonya’nın oynayacağı A Grubu maçıyla başlayacak ve 1 Temmuz 2012’de Kiev Olmpinski Stadı’nda 21.45’te oynanacak final maçıyla sona erecek.

Eylül 2010’da başlayan eleme gruplarını lider tamamlayan 9 takım ve 2 ev sahibinin yanı sıra en iyi ikinci ve baraj maçlarını geçen 4 takım şampiyonaya katılacak 16 takımı oluşturdu. Ev sahipleri Polonya ve Ukrayna’nın yanısıra Almanya, Rusya, İtalya, Fransa, Hollanda, Yunanistan, İngiltere,Danimarka, İspanya, İsveç daha önce katılacakları belli idi.

Baraj maçlarında rakiplerini saf dışı bırakan Çek Cumhuriyeti, İrlanda, Ülkemizi eleyen Hırvatistan ve Portekiz de son 4 katılacak takımlar oldu.

Bu 16 takım 2 Aralık 2011’de Kiev’deki kura çekimine katılacak ve 4 gruba dağılacak. Kura çekimine ev sahipleri Ukrayna ve Polonya’nın yanı sıra İspanya da 1. torbadan katılacak. 1. torbadaki son takım ise  Hollanda olacak.

İkinci torbada Almanya, İngiltere, İtalya ve Rusya yer alırken, 3. torba Hırvatistan, Yunanistan, Portekiz ve İsveç; son torba ise Danimarka, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve İrlanda’dan oluşacak.

Bir önceki yazımız olan Türk Milli Futbol Takımı ve Hiddink başlıklı makalemizde a milli takım başına kim geldi, a milli takım teknik direktörü kim oldu ve Guus Hiddink sözleşmesi fesh edildi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Spor
Türk Milli Futbol Takımı ve Hiddink

2010 yılında büyük umutlarla A Miili Futbol Takımının başına getirilen Guus Hiddink ve ekibi isteneni bir türlü veremedi. Bardağı taşıran...

Kapat