trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Elektrikli Oto Piyasaya Çıkıyor, Elektrikli Oto Fiyatı

Elektrikli Oto Piyasaya Çıkıyor, Elektrikli Oto Fiyatı

Doğa dostu projelerin desteklendiği günümüzde çevreye en çok zararı veren motorlu taşıtlarda devrim niteliğinde olan elektrikli otomobillerin ülkemizdeki ilk temsilcilerinden olan Renault Fluence Z.E bu hafta sonu itibari ile bayilerde yerini alacak. Elektrikli otomobil Fluence Z.E fiyatı ve motor özellikleri merak edilen konular arasında.

Renault, yerli elektrikli aracı Fluence Z.E.’yi bu hafta sonundan itibaren Türkiye’de satışa çıkarıyor.Türkiye’nin ilk elektrikli otomobilinin satış fiyatı yüzde 3 ÖTV uygulaması sayesinde benzeri dizel modelden daha uygun fiyata 60 bin liradan başlayacak.
Renault Fluence Z.E başlangıçta İstanbul,Ankara, Gaziantep, Kocaeli ve Bursa’da yetkili satıcıların hizmet vereceğini söyledi. Bu noktalarda gerekli altyapının tamamlanmış olup 45 noktada şarj istasyonu kuruldu. Fluence Z.E. satın alan müşteriler araçların bataryasını Renault bayilerinde de şarj edebilecek. Renault bayilerinde iki farklı şarj yer alacak. Bataryayı 1 saatte doldurabilecek 22 kWh güce sahip şarj da olacak, 3,5 kWh/saat’lik şarj da bulunacak.

Fluence Z.E.’nin elektrikli motoru 95 beygirlik bir güç üretiyor. Aracın azami hızı 135 km/saat ile sınırlandırıldı. Elektrikli araç, evdeki bir priz sayesinde 6 saatte şarj edilebiliyor. Otopark, alışveriş merkezleri gibi mekanlarda kurulacak şarj istasyonlarında bu süre hızlı şarjla 1 saate inecek.

Elektrikli Fluence, 100 kilometrede 2,5 liralık elektrik harcıyor. Üst donanıma sahip otomatik şanzımanlı Fluence Privilege 1.5 dCi (dizel) modelin anahtar teslim fiyatı opsiyonlar hariç 59 bin 850 lira. Fluence Bold Edition 1.5 dCi EDC (dizel otomatik) modelin fiyatı 63 bin 800 TL. Elektrikli aracı satın alanlar batarya için aylık 83 Euro (193 lira) kira bedeli ödeyecek.

Bir önceki yazımız olan Yeni Fiat Linea Reklam Müziği başlıklı makalemizde yeni fiat linea reklamı, yeni liena reklamındaki şarkı ve yeni linea reklamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
Yeni Fiat Linea Reklam Müziği

Yenilenen tasarımı ile satış rakamlarını daha üst sıralara taşımak isteyen Yeni Fiat Linea reklamları ile de ilgi çekiyor. Aile otomobili...

Kapat