trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Elektrikli Dolmuşlar Artık Yollarda

Elektrikli Dolmuşlar Artık Yollarda

Elektrikli araçlar artık hayatımızda iyice yer etmeye başladı elektrikli otomobiller derken karşımıza Elektrikli Dolmuşlar çıktı. Bugün Star gazetesinde haberini gördüm gayet de mutlu oldum, hem çevreci hem tasarruflu. Bunlardan Ankara’yada gelse ne güzel Magurus dolmuşların gürültüsünden ve egsoz dumanlarından gına geldi.

Haberin ayrıntıları ise şöyle:


Türkiye’ yi elektrikli araçlarla tanıştıran firmalardan biri olan BD Otomotiv’in Renault Trafic modelinden yüzde 100 elektrikliye dönüşümünü yaptığı dolmuş, İstanbul Anadolu Yakası’nda Kadıköy-Üsküdar hattında test edilmeye başlıyor. Fiat Fiorino, Fiat Scudo, Renault Kangoo gibi araçları elektrikliye çeviren, Çinli BYD Automotiv ve ABD’li Fisker’in Türkiye distribütörü olan BD Otomotiv, dolmuşculara bir ay boyunca elektrikli araçları test ettirecet ve değerlendirmelerini alacak. 160 kilometre menzili bulunan araç, hızlı şarj imkanı sayesinde 45 dakikada yüzde 60 şarj edilebiliyor. Öte yandan BD Otomotiv’in dönüşümünü yaptığı 4 elektrikli araç daya yollarda seyrediyor. Aras Kargo, TNT, Kühne bu araçları kullananan firmalar arasında yer alıyor.
Haberin ayrıntıları: stargazete.com

Bir önceki yazımız olan Chip Tuning Hakkında Her Şey! 23 Soruda Chip Tuning başlıklı makalemizde chip tuning, chip tuning faydaları ve chip tuning kullanan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
Chip Tuning Hakkında Her Şey! 23 Soruda Chip Tuning

Chip Tuning otomobil sevdalılarının çok başvurduğu bir uygulama ama bu konuda kim ne kadar biliyor? Bu konuda kendi aracına (2011...

Kapat