trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ekmek Yapma Makinesi Tarifi, Zeytinli Ekmek

Ekmek Yapma Makinesi Tarifi, Zeytinli Ekmek

Geçen sene Nisan ayında Beko 2510 Ekmek Yapma Makinesi almıştık. Canımız sıkıldıkça çeşitli tarifler deneyerek güzel ekmekler yapıyorduk eşimle beraber. Bunların için en sevdiğimiz tariflerden biri olan Ekmek Yapma Makinesi Zeytinli Ekmek Tarifi favori tariflerimizden birisi oldu.

Çeşitli tarifler var internet ortamlarında ancak garanti ekmek tarifi konusunda sıkıntılar oluyor. Aşağıda vereceğim zeytinli ekmek tarifi onlarca kez yapılmış ve tarife uygun yapıldığı sürece mükemmel sonuçlar alınmıştır.

Ekmek Yapma Makinesi Zeytinli Ekmek Tarifi

Öncelikle bu tarif Beko Ekmek Yapma Makinesinin küçük gözünde 450-500gr olacak şekilde yapılmıştır. Eğer büyük olan haznede yapmak istiyorsanız tarifte belirtilen ölçülerin tam iki katını almanız gerekmektedir.

Malzemeler:

160 ml su

1 Büyük Ölçek toz şeker

1/2 Küçük Ölçek tuz

1 Büyük Ölçek ile sıvı yağ

2 cup un (elemeniz gerekiyor)

1 Büyük Ölçek  Tam Buğday Unu

Bu malzemeleri belirtilen sıra ile koymanız işinizi kolaylaştırır.

Son olarak; 3/4 Küçük Ölçek Toz Maya (bunun suya temas etmemesi gerekiyor)

Yukarıda yazan malzemeleri sırasına uygun koyduktan sonra Ekmek Yapma Makinemizin standart ekmek programını seçiyoruz. Biz genelde ikiliyi kullandığımız için Standart Ekmek/Sıcaklık (Çok)/Ekmek Boyutu (Çiftli) olarak ayarlayıp başlatma tuşuna basarak izlemeye başlıyorsunuz.

Hamurunuz karışmaya başladığı anda tercihe göre zeytinlerinizi çekirdeklerinden ayırarak dilimleyebilirsiniz. Tercihen 3/4 cup kadar dilimleyebilirsiniz. Dilimlenecek zeytin miktarını damak zevkinize göre ayarlamanızda fayda var.

İlk karıştırma işlemi bittikten sonra belirli bir süre hamur dinleniyor. İkinci karıştırmanın son 5 dakikası kaldığında yapacağınız ekmeğin çeşidine göre hazırladığınız karışımı eklemenizi isteyen uyarı sesini duyarsınız. Bu ses ile beraber daha önce dilimlediğiniz zeytin karışımı ya da zeytin ezmesini hamura ekleyerek toplamda 3 saat 10 dakika sonra mis gibi sıcak ekmek kokusunu bekleyebilirsiniz. Afiyet olsun, takıldığınız bir şey olursa altta bulunan yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Işıkta Kornaya Basmak! Bu nasıl bir hazdır? başlıklı makalemizde ışıklarda kornaya basmak, kırmızıda kornaya basanlar ve sarıda kornaya basanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel
Kırmızı Işıkta Kornaya Basmak! Bu nasıl bir hazdır?

Başlıkta da belirtiğim gibi kırmızı ışıkta sıkışan trafiği göre göre kornaya basmak nasıl bir hazdır? Acaba kornaya basarken ne düşünüyor...

Kapat