trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ehliyet Alacaklara Yeni Düzenleme Stajyer Sürücülük

Ehliyet Alacaklara Yeni Düzenleme Stajyer Sürücülük

2000 yılında ehliyet kursuna başladığımda bir söylenti idi. Aman arkadaşlarınıza söyleyin ehliyet almayı düşünen arkadaşınız varsa hemen alsınlar yoksa iki yıl stajyer sürücülük muhabbeti geliyor diye. Aradan 12 sene geçmiş hala aynı muhabbet 🙂 ama sanırım artık bu uygulamaya geçiliyor. Yapılacak yeni uygulama ile hem sınav sistemi değişecek hem de stajyer şoför uygulaması başlayacak.

Herkesin hem fikir olduğu bir konu ülkemizde sürücü kurslarında yeterli eğitim verilmeden düz bir yolda 100 metre araba kullandırılarak ehliyet verildiği ve bu kişilerde trafiğe çıkıyordu. Yapılan yeni düzenleme ile

Bu süre zarfında belirli kuralları ihlal etmeyenler, asıl sürücü belgesini almaya hak kazanacak. Sertifikasını iki yıl içerisinde ehliyete dönüştürmeyen adayların sınavları iptal edilecek.

Ehliyet almak, sadece “dur-kalk”tan ya da birkaç yüz metrelik düz yolda gitmekten ibaret olmayacak.

Hoca desteği de sınırlanacak. Çünkü artık her sınav aracında bir kamera olacak.

Direksiyon başındaki pratik sınavsa 2 aşamalı olacak. Sürücü adayı, belirlenen güzergah bitene kadar değil, trafikte 45 dakika dolana kadar direksiyon başında kalacak.

Üstelik sınav tenha bir yolda değil, akan trafikte birden fazla güzergahta yapılacak.

Sürücü kurslarına taban ücret gelecek, böylece her kurs belli bir seviyenin üzerinde eğitim vermek durumunda kalacak.

Bir önceki yazımız olan 2012 YGS Sınav Sonuçları Açıklandı başlıklı makalemizde Abdullah Coşkun, lys başvuru ve lys başvuru tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Genel
Gıdada Hile Yapan 6 Firma

Son günlerde önce bal üreticilerinin yaptığı sahta bal üretimi ardından ise en çok tüketilen besin grubu olan et ve peynir...

Kapat