trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Call Of Duty Modern Warfare 3 İncelemesi

Call Of Duty Modern Warfare 3 İncelemesi

Call Of Duty Oyunu ilk çıktığı günden bugüne dünyanın dört bir yanından milyonlarca hayran kazanmış ve çok büyük satış rakamlarına ulaşmış bir oyun serisi. Serinin son oyunu Modern Warfare 3 adından da anlaşılacağı üzere 3. Dünya Savaşını konu alıyor. Oyunda, tarafımızdan birçok karakter yönetiliyor. Kendimizi bir Rus ajanı, bir Amerikan askeri olarak buluyoruz ve buda bana göre oyunun sürükleyiciliğini inanılmaz derecede artırıyor.

Yıllar evvel Rus milliyetçilerin Orta Doğu’daki terörist gruplarla yaptığı ittifak, modern dünya için belki de Soğuk Savaş’tan sonraki ilk büyük tehlikeydi. Captain Price yönetimindeki İngiliz Özel Timi ve Amerikan güçlerinin yardımıyla önce Al-Asad, ardından da Zakhaev yok edilmişti. Ancak bu gelişmeler, her şeyin bittiği anlamına gelmiyordu.

Modern Warfare 3’ü açtığımızda, seride dönüm noktası olarak nitelendirebileceğimiz olaylardan oluşan bir zaman çizgisi geliyor karşımıza. Al-Ashad, Zakhaev, Captain Price, Makarov ve dünya üzerindeki korkutucu etkisi… Videoyu geçiyor ve Modern Warfare 3’ün senaryosuna heyecanlı bir giriş yapıyoruz. Yapım, Modern Warfare 2’nin hemen ardından başlıyor. İkinci oyunun finalinde yaptığımız heyecanlı kovalamaca ve General Shepherd ile yaptığımız mücadelenin etkisi, üçüncü oyunun başlangıcıyla devam ediyor.
Gelelim Amerika kanadına. Amerika’nın işgaliyle başlayan Üçüncü Dünya Savaşı, dünya üzerindeki birçok ülkede yaşanan terörist saldırılar ve askeri operasyonlarla giderek büyümektedir. Paris, Berlin, Londra, Somali, Çek Cumhuriyeti, taban tepeceğimiz önemli noktalardan bazıları. Makarov, önemli ülkeleri stratejik noktalardan vurarak zayıflatmayı planlarken, bir yandan da kendi ülkesinin yönetimini ele almak için hamleler yapıyor.

Modern Warfare 2’deki kanlı havaalanı baskınını hatırlıyorsunuz değil mi? Hatta rahatsızlık oluşturabileceğinden ötürü bölümle ilgili bir uyarı ibaresi de geliyordu ekrana. Benzer olaylara Modern Warfare 3’te de tanıklık ediyoruz. Tabii ki heyecanınızın kaçmaması için detay vermiyorum.

Savaş Alanı

Oyunun en çok sevilen yanlarından biri ise savaş ve çatışma sahneleri. Video ve diyalogların ardından kendimizi bir anda New York sokaklarında buluyoruz. Etrafımızda, her yerden çığlık sesleri, silah sesleri duyuluyor. Sığınacak sağlam bir bina bulmayı bir kenara bırakın, sağlam olanlarda yıkılmak için can atıyor. Daha düşmanlarla çatışmadan etrafımızda olup bitenlerle çatışmaya başlıyoruz zaten. Oyun başlar başlamaz Pc karşısında olanlara verdiği ilk izlenimler bunlar oluyor.

Askerler

Oyunun bu serisinde de diğer oyunlarda ki birçok karakteri görmek mümkün. Diğer serileri oynayan oyuncular Soap’ı hatırlayacaklardır, kendisi Price’ın ekibine katılan acemi bir sümüklüydü ve Price onun isminden dolayı kendisiyle dalga geçmişti.

Senaryo

Senaryo ve oyun akışı yine harika. Oyunda sürekli yeni şeyler öğreniyor ve her seferinde şoka uğruyoruz. Fakat oyunun süresinin 6 saat olması beni biraz üzdü açıkçası, bir yandan da bu süre uzarsa oyun tekdüze ve sıkıcı olur muydu onu düşünmekten kendimi alamıyorum.

Ses Müzik ve Grafikler

Oyunu i5 işlemci 1gb ekran kartı ve 4gb ddr3 ram ile rahatlıkla ve full grafiklerde oynayabiliyorsunuz.
Oyun sesleri ve müziklerine bakınca Final Destination, Fast & Furious, Battle: Los Angeles gibi filmlerde çalışmış, oyun dünyasında da Far Cry 3 ve Need for Speed: The Run’da çalışan Brian Tyler’ı görüyoruz.
Grafik konusunda ise daha önceki Call of Duty oyunlarının motorunun modifiye edilmiş bir hali ile kullanılmış.

Kısacası oyunu çalıştıracak bir bilgisayara sahipseniz ve bu oyunu hala oynamamışsanız bence hiç zaman kaybetmeyin ve derhal bu oyunu edinin derim.

Call Of Duty 3 resimleri

Onur YILMAZ Kardeşimin paylaşımıdır.

Bir önceki yazımız olan 2012 Takvimli wallpaper-2012 Masa Üstü Arka Plan Takvimleri başlıklı makalemizde 2012 masa üstü takvimleri, 2012 takvimi ve 2012 takvimli wallpaper hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Bilgisayar
2012 Takvimli wallpaper-2012 Masa Üstü Arka Plan Takvimleri

Bilgisayarlarımız bizlerin vazgeçilmezleridir onunla hayatı yaşarız. Masaüstü resimlerimiz de bizi yansıtır. 2012' nin de gelmesi ile birlikte masa üstü arka...

Kapat