trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Birinci Öğretim ve Açıköğretim de harçlar kalkıyor

Birinci Öğretim ve Açıköğretim de harçlar kalkıyor

Öğrencilere güzel bir müjde. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Bülent Arınç ünivers,te harçları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplantı sonrasında ”müjde” olarak açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Arınç, şöyle konuştu:

”Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete’de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

Bir önceki yazımız olan KPSS 2012 Öğretmenlik Alan Bazında Sıra Öğrenme başlıklı makalemizde 2012 branş bazında sıralamar ve 2012 branş sıralamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
KPSS 2012 Öğretmenlik Alan Bazında Sıra Öğrenme

Daha önceki 2012 Ağustos öğretmen atamaları yazımızda bahsettiğimiz alan bazında sıra öğrenme formunu MEB açıkladı. Sıralamalarını MEB Personel Genel Müdürlüğü...

Kapat