trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Aşama Aşama Bedelli Askerlik işlemleri

Aşama Aşama Bedelli Askerlik işlemleri

 

Bedelli Askerlik uygulamasında Bakanlar Kurulu kararı çıkmasını bir çok kişi bekliyordu ve sonunda mutlu sona ulaşıldı. Bakanlar Kurulu Kararı 22 Aralık 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Söz konusu kararda tek tek işlem basamakları ve bedelli parasının yatırılacağı hesap numaraları yer aldı.

Bedelli Askerlik başvurusu yapacakların yapacağı işlemler.

1- Yararlanmak isteyen önce herhangi bir askerlik şubesine başvuracak. Askerlik şubesi kanun kapsamına giriyorsa, ödemesi gereken tutarı belirtir bir belge verecek. Bu belge de ayrıca ödemenin yapılacağı hesap numaraları yer alacak.

2- Kişi, bu belge ile Ziraat Bankası, Halk Bankasıve Vakıflar Bankasına başvurur. Banka biri asıl 3 dekont verir. Dekontta yükümlünün TC Kimlik Numarası, adı, soyadı, baba adı, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe ile ödenen tutar ve ödemenin askerlik hizmeti için yapıldığı yazılır.

3- İlk ödemede yarısını ödeyenler, kalan yarısını 6 ay içinde ödeyecek.

4- Kişi bu 3 nüshayı da askerlik şubesine verir. Ödemenin tamamı yapılınca (30 bin liranın tümü tamamlandığında), askerlik şubesi “muafiyet belgesinin” çıkarılması için gerekli işlemleri yapar. Kişiye yazılı davet yazısı gönderir ve gelen belgeyi şahsen teslim eder.

22 Aralık 2011 PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 28150

BAKANLAR KURULU KARARI

             Karar Sayısı : 2011/2531

Ekli “1111 Sayılı Askerlik Kanununun Geçici 46 ncı Maddesi Uyarınca Bedelli Askerlik Hizmetinden Yararlanma, Bedelin Ödenmesi ve Uygulamaya İlişkin Usul ve Esaslar”ın yürürlüğe konulması; Milli Savunma Bakanlığının 14/12/2011 tarihli ve 1685 sayılı yazısı üzerine, 1111 sayılı Askerlik Kanununun geçici 46 ncı maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 16/12/2011 tarihinde kararlaştırılmıştır.

 

                                                                                                                                     Abdullah GÜL

CUMHURBAŞKANI

BEDELLİ ASKERLİK USUL VE ESASLAR

 

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. gokhan dedi ki:

    Bedelliyi beklerin gözü aydın…

  2. ali dedi ki:

    Bedelli askerlik bakanlar kurulu kararı, usul ve esasları paylaştığınız için teşekkürler.
    Yararlı bir paylaşım olmuş.

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
Ev Yapımı İskender Kebap

Forum Ankara'da bilen bilir üst katta yemek bölümünde bir İskender Kebapçı var bir Ramazan ayında orda eşimle iftar yapmaya gitmiş...

Kapat