trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ankara’nın soğuğu ve Kızılay

Ankara’nın soğuğu ve Kızılay

Uzun zamandır Kızılay taraflarına geçmemiştim. Dün bir fırsatını bularak eski günlerde yaptığım gibi amaçsızca Kızılay sokaklarında yürüdüm ve tabi insanın ciğerlerine işleyen Ankara ayazının eşliğinde.

Ankara’yı az çok bilen burada askerlik yapmış kişilere Ankara dediğin zaman ilk söyledikleri şeydir “Ankara’nın kuru ayazı”. Bende onlara asıl Ankara ayazının tadının!!! öğrenciyken çıktığını söylerdim. Okuldan ya da dersaneden çıkacaksın evine giden otobüsü kaçıracaksın ve bir sonraki otobüsü durakta bir ileri bir geri hareket ederek bekleyeceksin işte Ankara Ayazı size 🙂

Dünde arabamı kayınbabaların kapalı otoparkına park ettikten sonra otobüs ya da dolmuşla gidecekken (kaynanamın da beni sevmesi sebebiyle sanırım) bir abimizin de arabasıyla Kızılay’a gideceğini beni de bırakabileceğini söylemesi sonucu sıcacık araba ile Kızlay’a gittim. Arabadan indiğimde o Kızılay Meydanının egsoz gazlarıyla karışmış soğuk havasını bir güzel içime çektim ve yürümeye başladım. Yürüdükçe eski günler aklıma geliyordu. İşte Mithatpaşa Köprüsü (sebebini hatırlamadığım gençlerin polislere taş atmaları ve bizim polis kalkanlarının arkasına sığınmamız), Zafer Dersanesi (kapının önünde nikotin teneffüsü yapan öğrenciler), Gökdelenin girişinde ki GİMA tabi artık kalmamış kayınçom , arkadaşım, kardeşim Emre ile okul dışında buluşma mekanımız.  Hepsini de özlemişim tabi daha bir çok anıyı.

Çevreme baktığımda yukarıda tasvir ettiğim Ankara ayazının tadı nasıl çıkar? resimlerini görmeye başladım. Kimi öğrenci kardeşim durakta otobüs bekliyor, kimi memur işini paydos etmiş alışverişini yapmış evine gidiyor, kimi kağıt toplayanlar bir karton kutu bulur muyum umudunun peşinde insanlar hepsini bir kare içinde görebildim.

Bu arada Kızılay Meydanında Yeni açılan Kızılay AVM kapısında kocaman Starbucks Coffee yazısı ile  ben burdayım diyordu. Üşümenin de verdiği etki ile dedim bir turlayım. Sebebini bilmediğim bir şekilde Starbucks Coffee içindeki insanlara kendimce tuhaf tuhaf bakarak içeri süzülüyorum kapıda güvenlik tedbirleri baya sağlam duruyor sanki havaalanına giriyor muşum gibi kemerimi dahi çıkartıp bir kutuya koyasım geldi. Güvenliği geçip içeri girdiğimde tam anlamı ile hayal kırıklığına uğrayarak birinci kattan geri çıktım. Alışık olduğum Antares, Ankamall, Forum Ankara, Anatolium Nata Vega gibi bir yer değildi. Daha çok Belediye hizmet binası yada Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları gibi yerleştirilmiş mağazalar bana hiç tat vermedi ve çıktım.

Bu arada abime de teşekkür etmek lazım bana hediye ettiği kapşonlu için kulaklarımı iyi korudu 🙂 Velhasılı bu şekilde dolanıp üşüdükten sonra kayınbabaların evine giden otobüs ve dolmuşların yerini bulmaktı. Eşimi arayarak baldıza otobüslerin nerden geçtiğini sormasını istedim ancak aldığım tarif bizim evimizin otobüsünün geçtiği yeri gösteriyordu. Tabi uzun zamandır otobüse binmediğim için güzergahlar değişmiş olabilir derken 2 dakika sonra bir telefon geldi yanlış tarif 🙂 acayip güldüm baldız bizim eve giden otobüslerin yerini tarif etmiş. Acaba o akşam ablası ve  yeğeni ile daha fazla zaman geçirebilmek için beni mi kandırmak istemişti!!! 🙂

Sonunda otobüsü bularak 1 saatlik yolculuğun ardından kayınçolara ulaşıyorum. Akşam muhabbeti ve çayının ardından kapalı otoparktan arabayı çıkarttığımda aaa hava okadar da soğuk değilmiş (yol bilgisayarı 0 derece gösteriyor) derken yol bilgisayarındaki sayının hızlı bir şekilde geriye doğru giderek -14 derecede sabit kaldığını görmemle dün için Ankara’ nın soğuğunu tescil eden bir foto ile günü kapatıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yetenek Sizsiniz Nurullah Selim Dansı başlıklı makalemizde çayelili nurullah, nurllah selim dans videosu izle ve nurullah selim dansı videosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. emre o. dedi ki:

    AH abi ah.hergun cekiyorum o sogugu 🙂

Yorum Yaz

Daha fazla Genel
Yetenek Sizsiniz Nurullah Selim Dansı

Son günlerde hiç bu kadar gülmemiştim, konuşmalarıyla, hareketleriyle Yetenek Sizsiniz 16 Ocak Yarışmacısı Nurullah Selim yarışmayı izleyen seyircileri kırdı geçirdi....

Kapat