trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ankara’da doğalgaz satışına koyulan kota!

Ankara’da doğalgaz satışına koyulan kota!

Dün havaların iyiden iyiye soğumaya başlaması ile birlikte doğalgaz alayım diye PTT’ye gittim. Ne kadarlık almak istediğimi söylemeyim şimdi ancak almak istediğim tutarı söyleyince alamayacağımı öğrendim. Bu ne demek şimdi diye söylenirken PTT görevlisi açıklama yaptı!! Doğalgaz artık kotalı diye.

Peki ne kadar benim kotam? Neymiş efendim 135 liralık alabilirmişim… Var mı öyle bir olay kardeşim ya ben evimde don-paça gezmek istiyorum, sana ne benim yaktığım doğalgazdan para benim keyif benim istediğim kadar yakarım. O zaman sormazlar mı adama ön ödemeli sayacın ne mantığı kalıyor. Gel sök sayacını normal sayaç koy benden de bir kuruş para talep etme. hem beni kurtar gidip ordan burdan karta doğalgaz doldurmaktan bide PTT’ye 1 lira işlem ücreti vermekten.

Bu arada PTT de işlem ücreti koymuş 10 liralık da alsan 1 lira 100 lira da alsan 1 lira. İyice deli dumrula döndük artık selama bile para verecez.

Allah sonumuzu hayır etsin…

Bu yazıyı okuyupta bu işe bir çözüm bilen varsa paylaşsın…

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
1 Mayıs 2013 Çarşamba Tatil mi?

1 Mayıs 2013 Resmi Tatildir. 1 Mayıs’ın resmi tatil ilan edilmesi ile birlikte 1 Mayıs gününün hafta içi bir güne denk gelmesi durumunda okullar,...

Kapat