trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ankara’da Belediye otobüsüne binmek

Ankara’da Belediye otobüsüne binmek

Uzun zamandır arabasız dışarı çıkmamıştım. Bu yüzden pek etrafımı gözlemleyemiyordum. Bugün bir fırsat bulup dışarı çıktım otobüs durağına geldim. Kızılay otobüsünü beklemeye başladım. (Ne kadar da çok zaman geçmiş otobüs beklemeyeli) Uzaktan köşeyi döndü mavi rengiyle Mercedes Belediye otobüsü.

Otobüse binmemle bazı anılar depreşti. Mercedes otobüsler ilk Ankara’da 1999 senesinde görüldüler. (88-89 model 0302 leri saymıyorum) O zaman lise son sınıftaydım Kayaş’tan Keçiören’ e okula giderken arkadaşlarla o otobüslerin gelmesini beklerdik ısrarla. Çünkü eski İkaruslar 92 model olur gürültü ve içeri sızan eksoz dumanından insan hasta olurdu. Koşa koşa biner en arka köşeyi kapma yarışına girerdik. Çünkü otobüsün en hakim noktası orası olurdu. Sessiz, kokusu olmayan pıtır pıtır otobüstü onlar.

Aradan 13 sene geçmiş ve yine bir 99 model mercedesin içindeyim en arka köşede otobüse hakim noktada. O an diyorum bunlar İkaruslar gibi olmuş. Birde insanlarımız bu kadar hor kullanamaz bu otobüsleri yazı yazan mı dersiniz, kıran mı dersiniz. tabi bakımsızlık da bir yandan otobüs gürültüden çekilmiyor, 13 sene benden götürdüğü kadarda bu otobüsten götürmüş.

Gözlerim doluyor diyorum ki otobüsün içine nüfuz eden keskin eksoz dumanından mı yoksa geride kalan 13 senenin hatıralarından mı anlayamadan  Kızılay da buluyorum kendimi….

Bir önceki yazımız olan Tonimer Baby Okyanus Suyu başlıklı makalemizde bebeklerde burun tıkanıklığı çözümü, deniz suyu burun spreyi ve okyanus suyu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel
Tonimer Baby Okyanus Suyu

Bebeklerimize en büyük sıkıntı veren olay hiç şüphesiz ki burun tıkanıklığıdır. Hem bebeğinize hem de size günü, geceyi kabusa dönüştürecek...

Kapat