trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ankara Şehir Trafiği ve Keşmekeş

Ankara Şehir Trafiği ve Keşmekeş

Dün akşam trafikte giderken üç şeritli bir yolun en sol şeridinde giden yasal hız sınırlarının üzerinde giden bir araç, ben orta şeritte ortalama bir hızla gidiyorum. Dikiz aynasından baktığımda sol şeritten selektör yapa yapa gelen hafif ticari kapsamındaki bir kamyonet, öndeki aracı tacize başladı ve öndeki araç kedini sağ şeride zor attı.

İnanın sinirlenmemek elde değil, yasal hız sınırlarının 70 km/h olduğu bir yolda yüksek bir hızda kullanım amacı ticari olan bir araçla başkalarının canını ve malını hiçe sayarak araç kullanmanın amacı ne olabilir?

Onun dışında belirli araç markaları ile yollarda hız sınırlarını hiçe sayarak sağdan soldan kendi tabirleri ile “makas”  atarak araç kullananları da unutmamak gerekiyor. Bu görüntüleri Ankara trafiğinde sıkça görüyoruz. Ne yazık ki bu kişiler çeşitli kazalara sebebiyet vermekteler.

Şahsım adına düşünürsem trafikte gerçekten çok sakinimdir, oda sanırım empati yeteneğimin gelişmiş olmasından dolayıdır. Bazı anlar olur ki trafik kitlenmiştir, aracın biri yola çıkmaya çalışıyordur, dönüş yapmaya çalışıyordur… Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz, bu durumlarda öncelikle arkama bakarım ve arka müsaitse (iyilik yapacaz diye tampondan da olmayalım) dururum ve yol veririm. Bazen insanlar şaşırıyor ve hala beklemeye devam ediyorlar ama yol verdiğimi anladıklarında ise bir korna, bir kafa sallama 🙂 o anki yaşadığım duygu paha biçilemez. Şiddetle tavsiye ederim.

Düşünün bakalım en son ne zaman trafikte böyle bir hareket yaptınız.

Herkese kazasız sürüşler.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz